ÜZLETI LEHETŐSÉGEK A KÖRFORGÁSOS GAZDASÁGRA TÖRTÉNŐ ÁTÁLLÁSBAN

uzleti-lehetosegek-a-korforgasos-gazdasagra-torteno-atallasban.jpgA 20. század népesedési, iparosodási és urbanizációs folyamatai nyilvánvaló tették, hogy a hagyományos lineáris gazdaság nem fenntartható. A körforgásos gazdaságra való átállás problémája, annak kihívásai egyben üzleti lehetőségeket is kínálnak. Becslések szerint az átállás 2030-ig globálisan 4,5 milliárd, Európában 1,8 milliárd USD értékű gazdasági növekedési lehetőséget jelent.

Üzleti SZEmle - 2021. február

A körforgásos gazdaságot elősegítő új infrastruktúrába történő beruházások elengedhetetlenek az ipari folyamatok és az ellátási láncok újratervezéséhez. A hulladék erőforrásként történő hasznosítása érdekében innovációkra van szükség a termék- és folyamattervezésben, az anyagtudományokban, valamint a számítási modellezésben. A hosszú távú cél, hogy az emberek megtanulják a hulladék és károsanyag kibocsátás tervezését, a használatban lévő termékek és anyagok hosszabb ideig történő használatával való tervezést, valamint azt, hogy hagyják a természetet is regenerálódni. Mára számos vállalat és startup ismerte fel az ebben rejlő lehetőséget, és új üzleti modellekkel rukkoltak elő, amelyek megfelelnek a jövőbeli piaci trendek követelményeinek. (Például a MARS, az M&S, a Pepsi Co, a The Coca-Cola Company, az Unilever és a Werner & Mertz ígéretet tett arra, hogy 2025-ig 100 %-ban újrafelhasználható, újrahasznosítható vagy komposztálható csomagolást használ. A divatiparban 64 vállalat írta alá a 2020-as körforgásos divatrendszer kötelezettségvállalását, ígéretet téve a körkörös divatrendszerre való áttérés felgyorsítására.)

Források:

Összeállította: