Újabb kiválóságok vehettek át alapítványi ösztöndíjat

13 fiatal tehetség vehetett át ösztöndíjat az Universitas-Győr Alapítvány tavaszi ösztöndíjátadó ünnepségén. Az Audi Hungária és a Pannon-Work ösztöndíjak átadása mellett első alkalommal köszönthette a közönség az újonnan alapított Szabó Zoltán-Mojzes Ákos ösztöndíjasát is. Az alapítvány legfiatalabb ösztöndíja a Logisztikai és Szállítmányozási Tanszék két korábbi munkatársának állít emléket.

Győr, 2019. március 29. – Horváth Márton, SZEhírek

Minden tanévben két alkalommal szervez ösztöndíj-átadó ünnepséget az Universitas-Győr Alapítvány: egyszer ősszel, egyszer tavasszal. Ilyenkor vehetik át a hallgatók azokat az ösztöndíjakat, amelyeket az egyetem támogatói biztosítanak az intézmény alapítványán keresztül. Az ösztöndíjak többségét ugyan az októberi eseményen kapják meg azok, akiket a zsűri a kiválaszt - ezekre a szemeszter elején lehet pályázni és legtöbbjük egy tanévre szól -, de akad olyan program is, amit mindkét félévben meghirdetnek. Ezúttal három ilyen ösztöndíj kiosztására került sor: Antenna Hungária, Pannon-Work és Szabó Zoltán-Mojzes Ákos ösztöndíjakat adtak át.

Dr. Szekeres Tamás, az Universitas-Győr Alapítvány kuratóriumi elnöke rövid köszöntőjében felidézte az alapítvány történetét. „,Az alapítvány három évtizede alakult meg azzal a céllal, hogy a győri polgárok régi álmát megvalósítsa és Győr egyetemi város legyen. Nagy örömünkre szolgál, hogy ez már 2002-ben sikerült. Azóta ennek az alapítványnak az a feladata, hogy az alapító egyetem fejlődését célzó programokban részt vegyen. Mi lehetne a fejlődést célzó programok között fontosabb, mint a hallgatók ösztönzése, támogatása tanulmányaik során?” – tette fel a kérdést. A korábbi rektor arról is beszélt, hogy ez a siker nem csupán az ösztöndíjasok sikere, hanem az összes egyetemi polgáré. „Amikor az ösztöndíjat kapó hallgatóknak gratulálok a teljesítményükhöz, egyben azt is megköszönöm, hogy hozzájárulnak ezzel a teljesítménnyel az egyetem hírnevének öregbítéséhez” – jelentette ki.

 

Dr. Szekeres Tamás, az Universitas-Győr Alapítvány kuratóriumi elnöke köszöntötte az ünnepség résztvevőit. (Fotó: Májer Csaba József)

Elsőként az Antenna Hungária Zrt. tavaszi ösztöndíjasai vehették át oklevelüket. A vállalat és a Széchenyi István Egyetem 2017-ben kötött együttműködési megállapodást, melynek keretében a cég ösztöndíjjal segíti a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók munkáját. A társaság képviseletében Tóth András kommunikációs vezető szólt néhány szót a jelenlévőkhöz. Kiemelte, hogy a díjazottak kutatási területe nagyban egybecseng az Antenna Hungária tevékenységével, fejlesztési irányaival. A közös metszetet többek között a hálózattervezés, a hálózatmenedzsment, a vezeték nélküli WLAN hálózatok, az IoT technológia vagy a kiterjesztett valóság gyakorlati alkalmazhatósága képezi. Az ösztöndíj tehát csupán az első lépés, amely után szívesen látják a hallgatókat szakmai gyakorlaton vagy a cég gyakornoki programjában.

Az Antenna Hungária ösztöndíjra – az alapítványi programok közül egyedülálló módon -  alapszakos és mesterszakos hallgatók mellett doktoranduszok is pályázhatnak. Az ösztöndíj elsősorban a távközléssel foglalkozó villamosmérnök hallgatók számára kiváló lehetőség. Az öt hónapra szóló, havi 90.000 Ft-os juttatásban Budai Tamás és Kovács Ákos, a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola PhD hallgatói részesültek. Mesterszakon ez az összeg 40.000 Ft, itt Lukács Balázs és Takács Olivér Zoltán villamosmérnök MSc-s hallgatók kapták meg az ösztöndíjat. Alapszakon havi 30.000 Ft-os támogatást kapott Botár Benedek Sándor, Hegyi Milán, Kiss Bence és Szögi Róbert villamosmérnök BSc hallgató.

 

Az Antenna Hungária Zrt. képviseletében Tóth András kommunikációs vezető az ösztöndíjasokkal. (Fotó: Májer Csaba József)

Ezt követően a Pannon-Work ösztöndíjasokat szólították oklevelük átvételére. Az adományozó cég nevében Molnár Albert igazgatósági tag köszöntötte a díjazottakat. Az iparkamara kereskedelmi tagozatának alelnöke hangsúlyozta: ugyan az Ipar 4.0 át fogja alakítani a viszonyunkat a munkához és a tudáshoz is, de az emberi kapcsolatok nem változnak. „Azt a kapcsolati tőkét, amit az ember hallgató korában megszerez, hosszú évtizedeken keresztül hasznosítani tudja, ugyanis az üzleti kapcsolatok ezen fognak alapulni az elkövetkező tíz-húsz-harminc-negyven évben is” – emlékeztetett.

A Pannon-Work Iskolaszövetkezet 2006-ban alapította meg az ösztöndíjat, azóta 135 hallgató kapott ilyen támogatást. Az ösztöndíj 5 hónapra havi 20.000 Ft-os juttatást jelent és csak azok kaphatják, akik az iskolaszövetkezetben diákmunkát is vállaltak. Ezúttal az ösztöndíjat Barabás Judit kereskedelem és marketing BA, Stern Kinga nemzetközi tanulmányok BA és Somogyi Zsófia gyógypedagógus BA hallgatók érdemelték ki.

 

A Pannon-Work Iskolaszövetkezet képviseletében Molnár Albert gratulált az ösztöndíjasoknak. (Fotó: Májer Csaba József)

Végül, de nem utolsósorban a Szabó Zoltán-Mojzes Ákos ösztöndíjak átadására került sor. Az ösztöndíjra ebben a félévben lehetett pályázni először. A Logisztikai és Szállítmányozási Tanszék úgy döntött, hogy két egykori kiváló kollégájuknak ilyen formában állít emléket.

Mindkét egykori szakember tragikusan fiatalon hunyt el. Szabó Zoltán csomagolási szakmérnökként a tanszék laboratóriumának közel két évtizeden keresztül volt mérnöke, emellett 2005-től halálig, 2009-ig az egyetem kollégiumát is vezette. Több, mint két évtizedig szerepelt burgenlandi és Győr-Moson-Sopron megyei labdarúgócsapatokban, az egyetemen róla elnevezett futballtorna is őrzi emlékét. Dr. Mojzes Ákos közlekedésmérnökként végzett intézményünkben, 2007-től lett a tanszék munkatársa. Több, mint 10 évig – 2018-ban bekövetkezett haláláig – a Csomagolásvizsgáló Laboratórium minőségügyi vezetője volt. Az ő életében is hangsúlyos volt a sport, gyermekek úszóoktatójaként egy évtizeden át sikeres munkát végzett.

A Szabó Zoltánról és Mojzes Ákosról elnevezett ösztöndíjat első alkalommal Pekker Adél és Molnár Martin István alapszakos logisztikai mérnök hallgatók vehették át.

A Szabó Zoltán-Mojzes Ákos ösztöndíjasok között Csavajda Péter, a Csomagolásvizsgáló Laboratórium munkatársa. (Fotó: Májer Csaba József)