Több mint 200 elsőévessel kezdődött meg a tanév a Széchenyi István Egyetem óvári karán
Ünnepélyes tanévnyitó és diplomaátadó ünnepséget tartottak a Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Karán. Az eseményen díszoklevelet vehettek át az évtizedekkel ezelőtt végzett öregdiákok.
Győr, 2021. szeptember 14. – Hancz Gábor, SZEhírek
Az elnökség bevonulásával vette kezdetét a Széchenyi-egyetem mosonmagyaróvári karán a tanévnyitó és diplomaátadó ünnepség, amelynek középpontjában jelenlegi és egykori hallgatók álltak. Dr. Szalka Éva dékán elsőként a végzettekhez szólt, akik többéves erőfeszítésük eredményeként átvehették végzettséget igazoló oklevelüket.
Dr. Szalka Éva dékán szerint az elsőéves hallgatókra életük legszebb időszaka vár. (Fotó: Májer Csaba József)
„Az öröm pillanataiban sem szabad megfeledkezniük arról, hogy a papír, amire diplomájukat nyomtatták, csak tudásuk pillanatnyi állapotáról tanúskodik: útravalónak megfelelő, de önmagában nem lesz elegendő ahhoz, hogy boldogulni tudjanak az életben. Ezért a diploma birtoklásánál fontosabb az, ami e papír mögött rejlik, vagyis mindaz a tudás és készség, amit az oktatás folyamatában igyekeztünk átadni önöknek” – hangsúlyozta dr. Szalka Éva. Az elsőévesekhez fordulva hozzátette: „Nem szabad úgy tennünk, mintha az egyetemi élethez kizárólag a rendszeres órai részvétel, a könyvtári kutatás vagy a sikeres vizsgázás tartozna hozzá: legalább ennyire fontosak a hosszan elnyúló beszélgetések az évfolyamtársakkal, a szövődő szerelmek megélése és a sírig tartó barátságok megkötése. Aki nem úgy gondol vissza utóbb az egyetemi éveire, mint élete legszebb időszakára, az valamit biztosan elmulasztott.”
Az elsőévesek eskütételének pillanatai. (Fotó: Májer Csaba József)
A végzős hallgatókat Árvay István mosonmagyaróvári polgármester is köszöntötte a város nevében: „A tudást megkapták, képzésük alkalmassá teszi önöket arra, hogy vezető szerepet tölthessenek be az agrárszférában. Szakmájuk felértékelődik, és egyre fontosabbá válik a társadalom számára, így mostantól minden önökön múlik” – mondta a polgármester, majd az első évfolyamot kezdők felé intézte szavait: „Ez az akadémia a két évszázad alatt nemcsak hazánknak, de az egész világnak adott jeles szakembereket. Ne sajnálják hát rá az időt, hogy az itt elérhető tudással is eltöltekezzenek, amit majd fordítsanak saját maguk és a társadalom hasznára.”
Az ünnepségen köszöntötték az arany-, gyémánt- és gránitdiplomások egykori hallgatókat is, akik díszoklevelet vehettek át. Ezt követően az idei Wittman Antal-díjakat is átadták, az Óvári Gazdászok Szövetségének határozata alapján dr. Baintner Ferencnek és dr. Manninger Sándornak. A kitüntetés azon óvári gazdászok munkáját ismeri el, akik szakmai életútjukkal, közéletben játszott szerepükkel kiemelkedőt nyújtottak, és másoknak példát mutattak. Az eseményen Mintagazdaság címet a Héttölgy Birtok kapott.
Dr. Nagy Frigyes egykori földművelésügyi miniszter is díszoklevelet vehetett át dr. Szalka Éva dékántól. (Fotó: Májer Csaba József)