Tájékoztató levél a kijárási korlátozásról

Tisztelt Hallgatónk!

Felhívjuk a figyelmét a 2020. november 3-án, a 237. számú Magyar Közlönyben megjelent, a veszélyhelyzet idején alkalmazandó további védelmi intézkedésekről szóló 479/2020. (XI.3.) Kormányrendeletre. Ennek értelmében kijárási korlátozás lépett életbe, mely szerint éjfél és reggel 5 óra között mindenki köteles a lakóhelyén, a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni. Kivételt képeznek az alábbi esetek:

• munkavégzés céljából,
  • munkavégzés helyére történő közlekedés céljából,
  • munkavégzés helyéről a lakóhelyre, a tartózkodási helyre, illetve a szálláshelyre történő közlekedés céljából vagy
  • egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal.

Az életbe lépett intézkedések a Széchenyi István Egyetem területeire is vonatkoznak, amelyekre kiterjed a rendőrség által indított fokozott ellenőrzés. Tisztelettel kérjük Önt a szabályok betartására a büntetések elkerülése és a vírus terjedésének megakadályozása érdekében. A járvány elleni védekezés mindannyiunk közös érdeke.

Megértését köszönjük, vigyázzunk egymásra!

Dear Student,

We would like to draw your attention to Government Decree no. 479/2020 (XI.3.) on the supplementary protection measures to be applied during the emergency, published in Hungarian Gazette No. 237 of 3 November 2020. Under this, a curfew has been enforced, according to which everyone is obliged to stay in their home, place of residence or accommodation between midnight and 5.00 am. The following cases are exceptions:

• for purposes of work
  • for purposes of travelling to the place of work
  • for purposes of travelling from the place of work to home, place of residence, or accommodation, or
  • in a situation where there is a risk of damage to health, danger to life or serious damage and for the purpose of protecting life

The measures that have come into force also apply to the area and grounds of Széchenyi István University, which are covered by intensified police checks. We respectfully ask you to follow the rules in order to avoid penalties and to prevent the spread of the virus. Protecting against the epidemic is in the common interest of all of us.

Thank you for your understanding.

Let’s take care of one another!