Szent László-éremmel tüntették ki dr. Lukács Esztert, a Széchenyi István Egyetem elnökhelyettesét

Győr egyik legrangosabb elismerése a Szent László-érem, amely annak a személynek vagy közösségnek adományozható, aki vagy amely tudományos, művészeti, kulturális, sport- vagy egyéb területen elért eredményével, teljesítményével a város érdekeit szolgálja, és jó hírnevét öregbíti. A kitüntetést a győri közgyűlés döntése értelmében ebben az évben dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese is átvehette. A díj átadására a Szent László-napi, június 27-i díszközgyűlésen került sor a városháza dísztermében. A méltatásban elhangzott: dr. Lukács Eszter a nemzetközi és stratégiai kapcsolatok terén végzett kiemelkedő színvonalú oktatói, kutatói és vezetői munkája elismeréseként érdemelte ki a Szent László-érmet.

Dr. Lukács Eszter hosszú évek óta meghatározó alakja a Széchenyi István Egyetemnek, amelynek fejlődését 2017 óta a nemzetközi terület vezetőjeként segíti. Nagy szerepet játszott abban, hogy az intézmény angol nyelvű képzési programjainak száma ma már meghaladja a negyvenet, nemzetközi hallgatóinak száma pedig közel ezerre bővült az elmúlt hét évben. Ebben az időszakban az egyetem jelentősen bővítette nemzetközi kapcsolatrendszerét, amit többek között a Regionális Egyetemi Hálózat-Európai Egyetem konzorciumban (Regional University Network-European University, RUN-EU) való részvétel, valamint az egyesült államokbeli, kínai, indiai, olasz és portugál egyetemekkel közösen létrehozott kettős képzések fémjeleznek. Dr. Lukács Eszter tevékenysége hozzájárult ahhoz is, hogy a Széchenyi István Egyetem ma már a Quacquarelli Symonds és a Times Higher Education hét európai és világranglistáján szerepel.

szent_laszlo_erem (1).jpg

Dr. Lukács Eszter prof. dr. Dézsi Csaba András polgármestertől vette át a Szent László-érmet. (Fotó: Vig Norbert)