Pályázati felhívás - Gyakornoki programban való részvétel

AZ ORSZÁGGYŰLÉS ELNÖKE PÁLYÁZATOT HIRDET

hazai egyetemi és főiskolai hallgatók részére

a 2018/2019-es tanévben

gyakornoki programban való részvételre

A program célja az Országgyűlés alkotmányjogi szerepe, törvényalkotási, kormányzatellenőrzési, politikai funkciói iránt érdeklődő hallgatókkal megismertetni az Országgyűlés és Hivatalának szervezetét, működését, közvetlen betekintést biztosítani a törvényalkotási folyamat részleteibe, bővíteni a jövő közigazgatási generációja ismereteit.

A felvételt nyert hallgatók a program első részében egy előadás-sorozaton vesznek részt, amelyen részletesen megismerik az Országgyűlés, a bizottságok, a frakciók és az Országgyűlés Hivatalának munkáját. Vendégként részt vesznek a plenáris ülésen, a bizottsági üléseken, a bizottsági elnöki értekezleten és a Házbizottság ülésén. A program második felében érdeklődési körük szerint az Országgyűlés Hivatala különböző szervezeti egységeiben gyakorlati feladatokat látnak el, valamint látogatást tesznek - többek között – a Köztársasági Elnöki Hivatalban, az állami Számvevőszéknél, az Alkotmánybíróságon, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalában és a Miniszterelnökségen.

A pályázati felhívás a Törvényhozási Igazgatóság pályázatai között megtalálható, részletezve a pályázati feltételeket: http://www.parlament.hu/hu/web/guest/palyazati-kiirasok-tvig

Pályázási határidő: 2018. szeptember 17.