NEMZETKÖZI PÁLYÁZATOK A DIGITÁLIS FEJLESZTÉSI KÖZPONTBAN

A Digitális Fejlesztési Központ és a Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kara kezdeményezésére nemzetközi kutatói csoport alakítására kétéves kutatási pályázat került benyújtásra. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt pályázaton magyar–osztrák bilaterális együttműködésben egészségügy-digitalizációs fejlesztésekre lehetett pályázni. A győri egyetem az FH Voralberggel közösen „Okosszemüvegek alapkutatási célú vizsgálata egészségügyi alkalmazásokban a betegellátás és műtétek területén nagysebességű és alacsony késleltetésű rádiófrekvenciás hálózatok használatával” címmel pályázott. A hivatal a pályázatot érvényesnek nyilvánította és befogadta. Döntésre nyáron lehet számítani, támogatás esetén 2021 szeptemberétől indulhat a mintegy 25 millió forintos támogatású program.

Ennek keretében virtuális és beágyazott valóságot biztosító okosszemüvegek telemedicina-alkalmazásait tesztelik 5G hálózatok használatával.

2.png

A Digitális Fejlesztési Központ támogatása a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 projekt keretében valósul meg.

ddc.png