Nagy sikerű karriernapot rendezett a Széchenyi-egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara
A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara (DFK), a kar Hallgatói Önkormányzata és az ELSA Győr Egyesület közös szervezésében először rendezték meg hagyományteremtő szándékkal a DFK Karriernapot és expót. Az eseményen a hallgatók megismerhették a karrierlehetőségek széles tárházát és betekinthettek a jogászi hivatásrendek mindennapjaiba.
Győr, 2023. október 13. - Németh Veronika, SZEhírek
A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói nagy érdeklődéssel vettek részt a kar első karriernapján. (Fotó: Adorján András)
Nagy sikerrel rendezték meg a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának első karriernapját, melyen a hallgatók izgalmas szakmai beszélgetéseken keresztül kerülhettek közelebb a jogászi hivatásrendekhez, valamint partnerintézmények standjai is várták az érdeklődőket. Az esemény a munkáltatóknak is kiváló alkalmat biztosított arra, hogy bemutassák szakmai tevékenységüket a jogászhallgatók számára. A rendezvényen a fiatalok részt vehettek a hivatásrendek vármegyei vezetőinek pódiumbeszélgetésén, ahol a klasszikus jogi pályautak értékeit, elvárásait és lehetőségeit részletezték számukra. A fiatal jogászok kerekasztalán a Széchenyi-egyetem állami és magánszférában dolgozó alumnijai meséltek karrierjükről.
A kar általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettese, dr. Erdős Csaba köszöntötte a program meghívottjait és résztvevőit. (Fotó: Adorján András)
„A felsőoktatási intézmények egyik fő feladata, hogy felkészült frissdiplomásokat bocsássanak a munkaerőpiacra, ezért a jó egyetem figyel a munkáltatók igényeire, és képzéseit igyekszik ehhez illeszkedően alakítani. Ennek intézményesített formájaként karunkon Társadalmi Tanács működik, ami a jogászi hivatásrendek regionális vármegyei vezetőit és meghatározó személyiségeit tömöríti. Büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen testület segíti az egyetem és a kar társadalmi-gazdasági beágyazottságának növelését, ami lehetővé teszi az ebből fakadó kölcsönös előnyök kihasználását is. A mai rendezvény létrejöttével célunk, hogy lehetőségeket kínáljunk a hallgatóknak, egyúttal alkalmat biztosítsunk partnereink számára, hogy mihamarabb megismerhessék jövőbeli munkatársaikat” – emelte ki dr. Erdős Csaba, a kar általános és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettese a rendezvény megnyitóján.
A jogászi hivatásrendek vármegyei vezetői pódiumbeszélgetésének meghívottjai (balról jobbra): dr. Takács Péter, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség főügyésze, dr. Posta Attila, a Győri Ügyvédi Kamara elnöke, Széles Sándor, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal főispánja, dr. Somogyi Zoltán, a Győri Törvényszék elnöke és dr. Varga Péter, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrfőkapitánya. (Fotó: Adorján András)
„A szakmai út kiválasztása nem mindig könnyű feladat, hiszen számos lehetőség áll előttünk. Ezek a választások mind saját egyedi képességeinkre és érdeklődésünkre épülnek. A mai rendezvény segíthet minket megtalálni azt az irányt, ami a leginkább illik hozzánk” – húzta alá Szentirmay Anna Edit, a jogi kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke, az esemény egyik főszervezője.
A Győri Járási Ügyészség megbízott vezető ügyésze, dr. Gál Katalin a „Fiatal Jogászok Kerekasztala – állami karrierutak” panelbeszélgetésen vett részt, mint a Széchenyi-egyetem alumnija. (Fotó: Adorján András)
A program meghívottjai szakterületük jellemzői mellett megosztották a hivatásukhoz vezető utat is, mely néhányaknak egyenes, másoknak pedig kanyargósabb volt. Az intézmény alumnija, dr. Gál Katalin, a Győri Járási Ügyészség megbízott vezető ügyésze tanulmányai elejétől fogva az ügyészi pálya felé orientálódott. „Az egyetemi tanulmányok teret adnak arra, hogy a hallgatók feltárják, milyen képességekkel rendelkeznek, amiket hasznosíthatnak későbbi pályájukon. Joghallgatói éveim alatt évfolyamtársaimmal tárgyalásokat látogathattunk, gyakorlatokon vehettünk részt, ahol bírókkal, ügyvédekkel, ügyészekkel beszélgethettünk – mindez hozzájárult későbbi pályaválasztásomhoz. Mindig is vonzott az ügyészi pálya, főként az átláthatósága miatt: az ügyészség munkájáról elmondható, hogy egyértelműen a jog és az igazság keresése a feladata. Egy cél lebeg a szemünk előtt: előre haladni az igazság felé” – hangsúlyozta.
Bonnyai Bettina ötödéves jogászhallgató azért jött el az expóra, mert nem döntött még egyik hivatásrend mellett sem. Több standot, előadást is meglátogatott, és úgy érzi, mindez segíteni fogja a választásban. (Fotó: Adorján András)
A harmadéves Őze Petrát jelenleg a büntetőjog és a családjog érdekli, azonban abban még bizonytalan, hogy mely jogi pályán induljon el tanulmányait követően. Ezért is vett részt a rendezvényen. (Fotó: Adorján András)