Miniszteri elismerést kaptak a Széchenyi-egyetem önkéntesei

onkentesek_dij (2).jpgVáll vállvetve végeznek önkéntes feladatokat 2020 novembere óta Győr-Moson-Sopron megye-szerte kórházakban, oltópontokon és a mentőszolgálatnál a Széchenyi István Egyetem hallgatói, akik úgy döntöttek, nem ülnek tétlenül, legjobb tudásukkal segítenek a világjárvány elleni küzdelemben.

Győr, 2021. június 28. – Czeiner-Szücs Anita, SZEhírek

Helytállásukért, a magyar családokért végzett áldozatos munkájukért a Széchenyi István Egyetem hallgatóit elismerésben részesítette a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége nemrégiben. A díszoklevelet dr. Varga Judit igazságügyi miniszter adta át az önkétesek képviselőinek.

„Ezek a fiatalok a mi biztonságunkért küzdöttek, példát mutatva mindannyiunk számára bátorságból, fegyelmezettségből, bajtársiasságból és összefogásból” – hangoztatta az ünnepségen a miniszter.

7f5c56_2de4fd26822d40229c2d240ee3df7f7e_mv2.webp

A Magyar Családokért díj átadásán Maczkó Márton és Vinkovits Rebeka vehették át az elismerő oklevelet dr. Varga Judittól. (Fotó: Grazmel Photography)

„Több mint ötszáz tettre kész hallgató vette fel a munkát – akár éjszakába nyúlóan vagy a karácsonyi, húsvéti ünnepek közepette is –, hogy tehermentesítse az egészségügyben dolgozókat, segítse a polgárokat az embert próbáló járvány elleni védekezésben. Az Egészségtudományi Tanszék hallgatói kórházakban, szűrőállomásokon, oltópontokon, míg más karok hallgatói a mentőszolgálatnál és a győri kórházban vállalnak adminisztratív feladatokat, autóvezetői szolgálatot a mai napig” – mondta Máté Eszter, a Széchenyi István Egyetem önkénteseinek koordinátora. Hozzátette: az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) szerepe a toborzásban kiemelkedően hatékony volt. Mindössze két nap leforgása alatt megfelelő számú önkéntest regisztrálhattak közreműködésükkel.

Maczkó Márton, az EHÖK elnöke pedig dr. Nagy Sándor, az Egészségügyi és Sporttudományi Kar dékánja, illetve dr. Fehér Rózsa dékánhelyettes, valamint dr. Szücs Petra adjunktus és az oktatók rugalmas hozzáállását és szakmai támogatását emelte ki. Mint mondta, ezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a hallgatók ilyen hatékonyan lássák el feladataikat.

„Nagy öröm, hogy mind a betegeinktől, mind a kollégáktól kizárólag pozitív visszajelzést kapunk munkánkról. Az a tapasztalat, amit pedig már tanulmányaink alatt szerezhetünk, számomra kincset ér” – emelte ki érdeklődésünkre Mihalik Sarolta ápolás és betegellátás szakos önkéntes, aki ennek köszönhetően már most olyan torokszorítóan megható emlékeket őriz erről az időszakról, melyeket gyerekeinek is mesélni fog.

7f5c56_d9712e8e83f64a76a1dae2803bdb32cb_mv2.webp

A tatai Maczkó Márton EHÖK-elnök, a soproni Vinkovits Rebeka, az Egészségügyi- és Sporttudományi Kar HÖK-elnöke, Mihalik Sarolta ápolás és betegellátás szakos hallgató és a kőszegi Scheck Gergő, az Építő, Építész- és Közlekedésmérnöki Kar HÖK-elnöke mára bajtársak, a Széchenyi-egyetem járványügyi védekezésben résztvevő csapatát erősítik.  (Fotó: Majer Csaba József)

„Büszkék vagyunk önkéntes hallgatóinkra, akik nap mint nap bizonyítják, a bajban is számíthatunk rájuk. Egyetemünk arra törekszik, hogy a nemzetközi szintű oktatási-kutatási tevékenységen túl is szolgálja a térséget, amit ez az összefogás is kiválóan példáz” – mutatott rá dr. Kovács Zsolt a Széchenyi István Egyetem kancellárja.

A díjátadóról készült videó itt tekinthető meg.