Korsós György a jövő sportszakembereit képzi: a Széchenyi-egyetemen tanít az Eb szakkommentátora

korsos_gyorgy (1).jpg

A labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseit szakkommentálja ezekben a hetekben Korsós György, a Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi Karának egyetemi tanársegédje. A volt válogatott labdarúgó alap- és mesterdiplomáját is az intézményben szerezte, oktatói feladatai mellett jelenleg a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola angol nyelvű képzésének hallgatója.

Győr, 2024. július 2. - Kelemen Lilla, SZEhírek

Az ezredforduló körüli évek magyar labdarúgásának meghatározó alakja Korsós György, aki a válogatottban 33 alkalommal lépett pályára, klubcsapataival pedig 22-szer szerepelt Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A győri születésű sportoló osztrák és görög bajnokságokban is játszott, profi pályafutása lezárásával pedig úgy döntött, újra iskolapadba ül, és egyetemi diplomát szerez.

„A kilencvenes években még sajnos nem létezett kettős életpálya program, így nem tudtam egyszerre a sportpályafutásomra és a tanulmányaimra is koncentrálni. Különböző sporthoz köthető tanfolyamok elvégzése után jelentkeztem a Széchenyi István Egyetemre, ahol a sport- és rekreációszervező alapszakon, majd rekreáció mesterszakon szereztem diplomát” – mondta el Korsós György. Hozzátette: szeretne doktori címet szerezni, jelenleg a győri intézmény Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskolájának hallgatója. Kutatásai fókuszában a sportmenedzsment innovációhoz fűződő viszonya és a sportklubok innovatív menedzsmentjének teljesítményre gyakorolt hatása áll.

korsos_gyorgy (1).jpg

Korsós György a Széchenyi István Egyetem győri campusának sportparkjában: a volt válogatott labdarúgó az intézmény Egészség- és Sporttudományi Karán tanult, s ma már a Sporttudományi Tanszéken tanít. (Fotó: Dudás Máté)

Korábban óraadóként, tavaly február óta főállású oktatóként is részt vesz az Egészség- és Sporttudományi Kar életében: tanított már többek között sportgazdaságtan, sportjátékok, edzéstervezés, rekreációszervezés, sportfiziológia és motorikus képességek tantárgyakat is. Legfontosabb feladatának a tudásátadást tartja: „Szeretném a tapasztalataimat és az évek során gyűjtött ismereteimet a hallgatók szolgálatába állítani, jó példát mutatva nekik. Az egyik kurzusra ismert és elismert külsős előadókat is hívunk sportszervezetektől, sportszövetségektől, akiktől szintén rengeteget tudnak tanulni a fiatalok.” A volt válogatott játékos elárulta: az órák elején sokszor átbeszélik hallgatóival az előző napi focimeccseket, de jövőbeli eredményeket tippelni nem szeret.

Az aktív labdarúgást ugyan 2021-ben abbahagyta, de jelenleg is fontos szerepet tölt be Győr egyik meghatározó utánpótlás-nevelő egyesületénél: klubmenedzserként segíti az Üstökös FC Bácsa szakmai fejlődését. Nevét azonban nem csak a regionális sportéletben ismerik, szakkommentátorként már nyolc éve köszön vissza a televízióképernyőkről egy-egy futballmérkőzés közvetítésekor.

korsos_gyorgy (2).jpg

Korsós György korábbi válogatott labdarúgó oktatóként és szakkommentátorként is kiválóan helyt áll. A felvétel a Németország–Magyarország Európa-bajnoki csoportmérkőzés előtt készült Stuttgartban.

„A 2016-os Európa-bajnokság előtt keresett meg az M4 Sport, hogy szerepeljek az Ausztria–Magyarország mérkőzést felvezető magazinműsorban, hiszen több mint tíz évet játszottam osztrák csapatokban. A felvétel után felkértek a hosszabb távú együttműködésre. Egy-két évig NB I-es és NB II-es közvetítéseknél stúdióztam, majd nemzetközi mérkőzésekre váltottam. Mára Bajnokok Ligája-, Európa-liga- és válogatott-találkozókat szakkommentálok leginkább” – idézte fel a kezdeteket Korsós György. Elárulta: másként készül a klubmeccsekre, mint például egy kontinenstornára, de mind közül a világbajnokság igényli a legalaposabb felkészülést. „A szakkommentátori feladatkörömnek köszönhetően folyamatosan képben kell lennem az átigazolásokkal, a játékos- és a klubteljesítményekkel, így naprakészen tart ez a munka – részletezte. – Emellett szívesen vagyok ebben a labdarúgóközegben, jó érzés régi játékostársakkal közösen elemezni egy-egy mérkőzést.”