Kiválósági Ösztöndíjprogram: az MNB elismerte a Széchenyi-egyetem aktív részvételét

Öt év alatt összesen hatvanan nyerték el a Magyar Nemzeti Bank Kiválósági Ösztöndíját a Széchenyi István Egyetemen. A támogatás jelentős segítséget, rangot és pluszmotivációt jelent a tehetséges hallgatóknak.

Győr, 2021. március 17. – Hancz Gábor, SZEhírek

Oklevéllel és egyedi érmével ellátott Kiválósági Ösztöndíj forgalmi sorral ismerte el a Magyar Nemzeti Bank a Széchenyi István Egyetem aktív részvételét a Kiválósági Ösztöndíjprogramban. Az ehhez mellékelt levélben dr. Matolcsy György jegybankelnök kifejtette: a Magyar Nemzeti Bank – társadalmi felelősségvállalási stratégiájának keretében – vezető szerepet kíván betölteni a hazai közgazdasági és pénzügyi szakemberképzés megújításában.

„Célunk megvalósítása érdekében hoztuk létre az MNB Kiválósági Ösztöndíjprogramját az MNB tevékenységéhez kapcsolódó alap- és mesterképzési szakos hallgatók támogatására. Az ösztöndíj odaítélésével a kiemelkedő tanulmányi, közösségi és tudományos munkát ismerjük el. A díj alapítása óta eltelt több mint öt esztendőben örömmel láttam, hogy évről évre nő az ösztöndíjas hallgatók létszáma, mely bizonyítja programunk sikerességét, ugyanakkor a felsőoktatási intézmények elkötelezettségét is a közös munkában” – hangsúlyozta dr. Matolcsy György.

A 10 hónapra szóló ösztöndíj havi összege 40 ezer forint. A 2016/2017-es tanévben 408-an, a 2017/2018-asban 424-en, a 2018/2019-esben 475-en, a 2019/2020-asban 515-en kaptak ilyen ösztöndíjat az országban, míg az idei tanévben 541 hallgató részesül benne. A Széchenyi István Egyetemen – mint azt az ösztöndíjprogram helyi felelősétől, dr. Keller Veronika docenstől megtudtuk – ugyancsak népszerű ez a lehetőség, amit mutat, hogy az öt esztendő során összesen hatvanan nyerték el a támogatást. Egyikük, a komáromi Gönczy Balázs azok közé tartozik, akik alap- és mesterszakosként is kiérdemelték.

„Több területen igyekeztem jól teljesíteni, s ennek köszönhetem, hogy két ízben nyertem el az ösztöndíjat. Mindig arra törekedtem, hogy az átlagom nagyon jó legyen. Emellett a Kautz Gyula Szakkollégium tagjaként több versenyen vettem részt, tagja voltam például a legutóbbi Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyen az egyetem győztes csapatának. Tudományos diákköri dolgozatot is írtam, amelyben a digitális játékok gazdasági vonatkozásait vizsgáltam. A Járműipari Kutatóközpontban is részt veszek kutatásokban” – mondta Gönczy Balázs.

MNB_kivalosagi_osztondij (1).jpg

Bedők Evelin is elnyerte a támogatást.

Szintén támogatásban részesült a körmendi, harmadéves gazdálkodás és menedzsment szakos Bedők Evelin, aki tavaly nemzetközi versenyen, az Európai Számviteli Héten képviselte a Széchenyi-egyetemet. „Nagy öröm, hogy megkaptam az ösztöndíjat, aminek révén úgy érzem, megtérül az a sok energia, amit befektettem a tanulásba, a felkészülésbe” – jegyezte meg.

Dr. Papp Ilona, a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar dékánja kérdésünkre kiemelte: az MNB Kiválósági Ösztöndíj alapításával bővültek azok a lehetőségek, amelyek a legtehetségesebb hallgatók elismerését szolgálják. „Nagyon jól működő programról van szó, amely elismerést, rangot és motivációt jelent” – fogalmazott.

A Széchenyi István Egyetem MNB Kiválósági Ösztöndíjában részesülő hallgatók, 2020/2021-es tanév:

Balázs Kristóf, Bártfai Marianna, Bedők Evelin, Belovári Amanda, Bogyai Betarix, Csidei Márk, Fódi Kamilla, Gál Teodóra, Gordán Izabella Andrea, Gönczy Balázs, Hutvágner Petra, Kiss Eszter, Kovács Eszter, Meizer Eszter Anita, Mészáros Bettina, Németh Zsófia, Radics Vanessza, Schöffer Attila Ákos, Tóth Zsanett

MNB_kivalosagi_osztondij (2).jpg

A Kiválósági Ösztöndíj forgalmi sor. Fotó: Horváth Márton