Ismét jön a 20 milliós befektetést kínáló UNI Győr Startup Program
Üzleti képzéssel és 20 millió forintos kezdőbefektetéssel segíti a fiatal tehetségeket az UNI Győr Startup Program. Az őszi inkubáció kihívásait az EIT Urban Mobility adja okosváros és városi mobilitás témában, de iparágtól függetlenül bárki pályázhat.
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Széchenyi István Egyetem, a Quantum Leap, a Startup Campus és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures közös inkubációs programja, az UNI Győr Startup Program, ahol ötlet és prototípus fázisban járó csapatok fejleszthetik startupjukat.
Az idei UNI Győr Startup Program fő támogatója az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) városi mobilitással foglalkozó kezdeményezése, az EIT Urban Mobility, amely Magyarországon is keresi azokat az ötleteket és startupokat, amelyek a jövő településeit formálják, és élhetőbbé teszik a városi tereket. A szervezők elsősorban a modern városi közlekedés legnagyobb kihívásaira keresik a megoldásokat, többek közt a növekvő forgalom kezelésére, a tömegközlekedés javítására és a károsanyag-kibocsátás csökkentésére, illetve olyan technológiai területeken várnak izgalmas újításokat, mint például a Mobility-as-a-Service, a járműmegosztás, a gépjármű-automatizálás, az e-mobilitás, a jármű-kommunikáció, vagy bármilyen más okosváros vagy városi mobilitási megoldás. Emellett természetesen iparágtól függetlenül is pályázhatnak az innovatív és skálázható startupötlettel rendelkező csapatok.
Az UNI Győr Startup Program hathetes, online vállalkozásfejlesztési képzéssel indul, ahol a bekerülő innovátorok olyan témaköröket érintve sajátíthatják el a startupindítás elméleti és gyakorlati alapjait, mint a lean startup módszertan, a piacra lépés stratégiája és a nemzetközi validáció. Ráadásul a Startup Campus és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) között született megállapodás segítségével a startupokat ezentúl az SZTNH szakértői készítik fel a szellemi tulajdonnal kapcsolatos kérdésekben. Az együttműködés célja, hogy a startupok megismerjék, hogy az ötletet követően a fejlesztéseik, a design vagy bármilyen innovációjuk levédetésével hogyan tudnak a legkorábban bevételt vagy versenyelőnyt szerezni. A Startup Campus és az SZTNH szeretné jobban előtérbe helyezni és tudatosítani a szellemi tulajdon fogalmát és jelentőségét a startupok körében is, ehhez pedig elengedhetetlen az első startupjukat indító fiatalok bevezetése a témába. Ezt követően a képzés legígéretesebb csapatai meghívást kapnak a programot záró decemberi startupversenyre, ahol befektetők és nemzetközi szakemberek előtt pitchelhetik fejlesztésüket, amivel a Hiventures és a Quantum Leap jóvoltából elnyerhetik a 20 milliós kezdőbefektetést.
Az inkubációs programokra a szervezők október 25-ig várják egyetemista és nem egyetemista tehetségek jelentkezését az ország bármely részéről, ráadásul idén már Magyarországon élő, külföldi jelentkezők is pályázhatnak.
További részletek és jelentkezés a program honlapján: http://www.quantumleap.hu/uni-gyor
A Startup Campusról
A Startup Campus egy nemzetközi innovációs központ és startup inkubátor. Vállalati és állami partnerei számára fejleszt és valósít meg innovációs programokat: oktatási, inkubációs, befektetési, értékesítési és külföldi piacra lépési szolgáltatásokkal segíti az innovatív projekteket ötlet fázistól a nagy növekedési potenciállal rendelkező KKV-kig. Programjait nemzetközi csapat valósítja meg, jelenleg három országban és öt városban. A Startup Campus küldetése, hogy üzleti alapon hozzon létre a társadalom számára hasznos értékeket.
Kapcsolattartó: Tossenberger Tamás, kommunikációs vezető, tamas.tossenberger@startupcampus.hu, +36 30 429 98 78
További részletek a Startup Campus honlapján: www.startupcampus.hu
A Hiventuresről
Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb és legaktívabb kockázati tőkealapjaként, európai uniós és saját forrásból, több mint 271 milliárd forintnyi tőkével támogatja a teljes magyar vállalkozói ökoszisztémát, finanszírozást biztosítva az ötletfázistól egészen a nagyvállalati beruházásokig. Ebben a folyamatban szakmai támogatónk a Magyar Fejlesztési Bank Zrt.
A magyar vállalkozások fejlődésének tőkefinanszírozó partnereként a Hiventures küldetése, hogy új lehetőségeket teremtsen a nagy növekedési potenciállal rendelkező innovatív startupoktól indulva, a hagyományos kis- és középvállalkozásokon át egészen a nagyvállalatok finanszírozásában egy fenntartható és versenyképes vállalkozói ökoszisztéma kialakítása érdekében Magyarországon és a régióban.
Bővebb információ a www.hiventures.hu és kkvpro.hiventures.hu weboldalakon található.
A Quantum Leapről
A Quantum Leap célja olyan innovációs programok létrehozása és innovatív vállalkozási ötletek, startupok inkubálása és fejlesztése, amelyek révén mérvadó technológiai és társadalmi fejlődés érthető el. Céljuk eléréséhez olyan üzleti programokat alkottak meg, amelyek során az innovatív vállalkozások, startupok, a technológia és ipar fejlesztését, a legújabb trendek térnyerését vagy éppen a hazai befektetői és üzleti angyal ökoszisztéma fejlesztését tartják szem előtt.
Bővebb információ: http://www.quantumleap.hu
A Széchenyi István Egyetemről
A Széchenyi István Egyetem már hosszú ideje kiemelten foglalkozik az innovációval. Az intézmény 2017 óta dolgozik együtt a Quantum Leappel partnerségben, és együttműködésük keretében olyan startup projekteket támogatnak, melyek nagy piaci potenciállal, továbbá nemzetközi piaci és befektetési perspektívával bírnak. A startup inkubációhoz szükséges infrastruktúrát az egyetem biztosítja, amely bázisául a Menedzsment Campus épülete szolgál. Az inkubációs működést az egyetemi bázisról kikerülő startupok hatékony üzletfejlesztése, piacra léptetése és több nemzetközi sikersztori létrehozása indukálja. Ehhez megfelelő alapot képez a Széchenyi István Egyetemen zajló magas szintű innovációs és K+F tevékenység.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivataláról
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) a szellemi tulajdon védelméért felelős kormányzati főhivatal, amely a szellemi tulajdon hazai és nemzetközi védelmével is foglalkozik. Egy startup indulásánál elengedhetetlen, hogy az innovatív vállalkozók ötletei megfelelő időben váljanak védett szellemi tulajdonná, ezért az UNI Győr Startup Program csapatait is az SZTNH szakértői készítik fel a szellemi tulajdonnal kapcsolatos kérdésekben.
További információ: https://www.sztnh.gov.hu
Az EIT Urban Mobilityről
Az EIT Urban Mobility célja, hogy felgyorsítsa a városi mobilitási megoldások létrejöttét és a felhasználóközpontú, integrált és valóban multimodális közlekedési rendszerre való átállást. A városi mobilitás vezető európai innovációs közösségeként az EIT Urban Mobility a városok, az ipar, a tudományos élet, a kutatás és az innováció közötti együttműködés megkönnyítésével igyekszik megoldani a városok legsürgetőbb mobilitási kihívásait. A városok élő laborként való felhasználásával az EIT Urban Mobility ipari, kutatási és egyetemi partnerei demonstrálhatják, hogy az új technológiák hogyan képesek megoldani valós városok valós problémáit az emberek, áruk és a hulladék intelligensebb szállításável.
További információ: https://www.eiturbanmobility.eu/