Esemény neve A szociális munka világnapja
Időpont 2014. március 18. 14:00 - 16:00
Kategória Egészség- és Sporttudományi Kar
Helyszín Széchenyi István Egyetem, Új-Tudástér, Aula

Szociális munka világnapja március 18.

Helyszín: Szécheniy István Egyetem, Aula
Időpontja: 2014. március 18.  14-16 óráig

Mit tehet a szociális munka társadalmi és gazdasági válságok esetén?

Szerte a világban ez a Szociális Munka 2014 Világnapjának központi témája.

Az eseményhez kapcsolódó hazai, fővárosi és vidéki rendezvények célja, hogy felhívjuk a figyelmet a társadalmi egyenlőség, méltányosság, szolidaritás fontosságára, a közösségek szerepére, az együttműködés és a részvétel szükségességére. Meg akarjuk mutatni, hogy a szociális szakma mit tud tenni mindezen ügyek előmozdításáért.

A Szociális Munka Világnapja 2014 rendezvény minden érintett országban azonos napon, március 18-án, kedden kerül megrendezésre. A hazai programokat hat fővárosi és több vidéki felsőoktatási intézmény szociális szakos diákjai készítik elő, szervezik.

A győri program központi témája a kreativitás, művészet és a szociális munka kapcsolata.

PROGRAM:

14 órakor Köszöntő: Dr. Földesi Péter rektor

14.05-14.30 Segítünk az Időseknek Program (SÍP) bemutatása, OKoshely -  Közösségfejlesztés Marcalvárosban projekt bemutatása

14.30-tól „Kapcsolatok” – drámapedagógiai játékok (külön teremben)

Folyamatos programok az aulában:

Hallgatók által készített szociofotó kiállítás

Hajléktalan emberek által készített képzőművészeti tárgyak kiállítása, rongyszőnyegek kiállítása és vására (a bevétel a Hajléktalanokat Segítő Szolgálat munkáját segíti)

Hajléktalan emberek művészeti csoportjának fellépése

Az ország különböző helyszíneinek közös üdvkiáltása!

Dokumentumfilmek folyamatos vetítése

A program egész ideje alatt lehetőség van kötetlen beszélgetésre, eszmecserére a Szociális Tanulmányok Tanszék munkatársaival, szakemberekkel.

Meghívó letöltése PDF formátumban.

(a programváltozás jogát fenntartjuk!)

Sok szeretettel várjuk!

Dr. Csizmadia Zoltán tanszékveztő