Esemény neve Prof. Dr. Vastag Gyula: Hipotézisvizsgálatok történeti áttekintésben
Időpont 2014. április 7. 15:30 - 17:00
Kategória Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar
Helyszín VIP terem

"Hipotézisvizsgálatok történeti áttekintésben: A szignifikancia szint téveszméje és gyakorlata"

Meghívó a „Hipotézisvizsgálatok történeti áttekintésben: A szignifikancia szint téveszméje és gyakorlata” című előadásra

Előadó: Prof. Dr. Vastag Gyula, egyetemi tanár, az MTA doktora
Házigazda: Prof. Dr. Rechnitzer János,egyetemi tanár, a Doktori Iskola vezetője
Időpont: 2014. április 7. (hétfő), 15:30-17:00
Helyszín: Széchenyi István Egyetem VIP terem

Az előadás áttekintést ad a hipotézisvizsgálatok (pontosabban: NHST vagy Null Hypothesis Significance Testing) kialakulásáról, az NHST kidolgozásában közvetve és közvetlenül jelentős szerepet játszó személyekről (Ronald Fisher, Karl Pearson, Jerzy Neyman és Egon Pearson), a kialakulást körülvevő—a tudományos életet általában jellemző és körülvevő—jelenségekről és az ennek nyomán kialakult felemás gyakorlatról. Az előadás röviden foglalkozik az NHST helyettesítésére ajánlott módszerekkel is.

Vastag Gyula 2013 decemberétől a Széchenyi Egyetem egyetemi tanára, az MTA Doktora. Kutatási és oktatási területe a tevékenységirányítás és ellátási hálók témaköre. Több mint 30 referált cikket publikált vezető amerikai és európai folyóiratokban; öt cikke jelent meg a Financial Times Top 45 listáján szereplő, a Business School-ok kutatási rangját meghatározó folyóiratokban. Publikációira Harzing Publish or Perish programja közel 1,300 független hivatkozást sorol fel, h-indexe 17.

Részvételi szándékát kérjük szíveskedjen jelezni a lenti e-mail címen 2014. április 5-ig.

Prof. Dr. Rechnitzer János
egyetemi tanár, doktori iskola vezető
Prof. Dr. Vastag Gyula
egyetemi tanár, az MTA doktora