Esemény neve A közlekedési balesetek megítélése szakértői és bírói szemmel
Időpont 2013. szeptember 18. 14:30 - 16:00
Kategória Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar
Helyszín ÚT. 114.

A közlekedési balesetek megítélése szakértői és bírói szemmel

Ez év őszén is meghirdeti a több tudományágra kiterjedő, több szakterületet érintő, nyilvános előadássorozatát a Széchenyi István Egyetem és az Universitas-Győr Nonprofit Kft. Az egyes tudományágak érintkezési területén lévő kutatási témákat a kapcsolódó szakterületek egy-egy előadója elemzi. Az előadássorozat résztvevői így több nézőpontból ismerhetik meg a felvetett témát.

Az első előadás témája a közlekedési balesetek megítélése szakértői és bírói szemmel. A 2013. szeptember 18-án, szerdán 14.30 órától az Új Tudástér 114-es termében tartandó program előadói dr. Somogyi Zoltán, a Győri Törvényszék bírája és Kulcsár Bélaigazságügyi gépjárműszakértő lesznek.

Az előadáson konkrét hazai ügyek szakértői, bírói feldolgozásáról, a baleseti helyszínelés folyamatáról. konkrét számítógépes szimulációkról, a sebesség meghatározásáról, a balesetek teljes elemzéséről és az ítélkezés gyakorlatáról beszél a két szakember.

Az előadás a „TudásSZEtt - Tudomány- és tudásdisszeminációs tevékenységek a Széchenyi István Egyetemen” elnevezésű és TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0056 azonosító számú projekt keretében lesz.