Esemény neve Infokommunikáció-Tisztaszoftver program a magyar felsőoktatásban
Időpont 2015. február 17. 14:00 - 15:00
Kategória Központi események
Helyszín Széchenyi István Egyetem, Új-Tudástér épület, ÚT 114

Infokommunikáció-Tisztaszoftver program a magyar felsőoktatásban

A magyar felsőoktatás intézményeiben, így a győri Széchenyi István Egyetemen a szakok tanterveiben, a képzési követelményekben meghatározó terület az infokommunikáció. A Tisztaszoftver program bővüléséről, a Digitális Nemzet Fejlesztési Programról és a Microsofttal kötött stratégiai megállapodásról 2015. február 17-én, kedden 14 órakor tart sajtótájékoztatót Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár, dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár és Sagyibó Viktor, a Microsoft kormányzati üzletág igazgatója. A sajtótájékoztató házigazdája dr. Földesi Péter, a Széchenyi István Egyetem rektora lesz. A helyszín a Széchenyi István Egyetem Új Tudástér épületének földszintjén, a 114-es terem (Győr, Egyetem tér 1., az aula melletti előadóterem).

Kara Ákos államtitkár a Tisztaszoftver program bővüléséről, a Digitális Nemzet Fejlesztési Programról és a Microsofttal kötött stratégiai megállapodás alapján hazánkban zajló oktatási programokról, dr. Palkovics László államtitkár az infokommunikáció jelentőségéről, annak tanításáról, az oktatási kormányzati terveiről ad tájékoztatást. Sagyibó Viktor, a Microsoft üzletág igazgatója a világcég és a magyar kormány együttműködéséről, Magyarország digitális megújulásában vállalt közreműködésükről szól. Tavaly decembertől ingyenes otthoni Microsoft Office használattal bővült a Tisztaszoftver program. Minden köznevelésben tanuló diák, vagyis közel 1.3 millió tanuló 5 számítógépre, vagy laptopra, illetve további 5 mobil eszközre töltheti le a Word, az Excel, és a Powerpoint legfrissebb változatát. Ezen felül minden diák 1 terabyte tárterületet is kap.

A győri Széchenyi István Egyetemen is kiépítették a regisztrációs rendszert, így az egyetem hallgatói és oktatói számára is elérhetővé vált ez a lehetőség. Természetesen nem csak a győri, hanem valamennyi hallgató számára biztosított a regisztráció, amit az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. honlapján keresztül lehet elérni. A hallgatók mostantól akár az okostelefonjukon is fejleszthetik informatika tudásukat, s ezáltal a munkavállalás során már nem okoz nekik problémát a szoftverek magabiztos használata. A Microsoft által felajánlott Office csomag és a megkötött megállapodás illeszkedik a Kormány által meghirdetett Digitális Nemzet Fejlesztési Program céljaihoz.