Esemény neve A FÉNY – Czigány Ákos előadása és kerekasztal beszélgetés
Időpont 2013. november 14. 18:00 - 19:30
Kategória Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar
Helyszín Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Esterházy-palota (Győr, Király u. 17.)

"_Építész Műteremház Győr_" kiállítás

A Széchenyi István Egyetem Épülettervezési Tanszékének kiállítása
A kiállítás megtekinthető:
2013. október 11 – november 28.
Helyszín: Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Esterházy-palota (Győr, Király u. 17.)

Az Építészet Hónapja alkalmából megrendezett tárlat bemutatja a győri Széchenyi István Egyetem Épülettervezési Tanszékének életét és munkásságát. Az elmúlt tizenkét év hallgatói munkáiból készült válogatásban megtekinthetők féléves tervek, rajzok, makettek, továbbá a kiemelt sikerek: díjazott pályázatok, szakmai elismeréseket érdemlő alkotók és alkotások. Az Építész Műteremház és használói életéről, alkotóhetekről, nyári táborokról a hallgatók által készített filmek számolnak be. Az évente megrendezendő Alkotóhét idén szorosan összefonódik a kiállítással, mely teret ad a résztvevő hallgatói csoportok installációinak. A kísérő eseménysorozat részeként különböző programok nyújtanak mélyebb betekintést az építészhallgatók műtermi világába – és ezen túl: Random Klub keretén belül megrendezett oktatói és hallgatói bemutatkozó est, beszélgetés Czigány Ákos fotóművésszel, előadások és kerekasztal Győr építészeti jövőképéről, illetve nyilvános tárlatvezetés az Épülettervezési Tanszék oktatói és hallgatói közreműködésével.

Kísérő programok:

október 11. péntek –  18:00
A kiállítást megnyitja: Dr. Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem nyugalmazott rektora
Közreműködnek: a SZE, Varga Tibor Zeneművészeti Intézet hallgatói

október 17. csütörtök 18:00
RANDOM KLUB - győri építészhallgatók bemutatkozó előadásai

október 24. csütörtök – 16:30-18:00

október 31. csütörtök 18:00
RANDOM KLUB - az Épülettervezési Tanszék oktatóinak bemutatkozó előadásai

november 7. csütörtök 16:30-18:00

november 14. csütörtök 18:00
A FÉNY Czigány Ákos előadása és kerekasztal beszélgetés