Esemény neve Forgács Imre előadása a 2008-as gazdasági válságról
Kategória Központi események
Helyszín J2-es terem

Forgács Imre előadása a 2008-as gazdasági válságról

Forgács Imre előadása a 2008-ban kitört globális pénzügyi és gazdasági válságról, illetve az Európai Unió jövőjéről. Forgács Imre bő harminc esztendővel ezelőtt írta első tanulmányát az Egyesült Államokban éppen akkor hódító neoliberális tanokról, melyben azok gazdasági és közigazgatási veszélyeire figyelmeztetett.

Időpont: 2013. október 17. (csütörtök) 15:30; Helyszín: J2-es terem

Mára már "köztudomású tény", hogy az eszmerendszer követői 2008-ban látványosan romba döntötték az amerikai tőkepiacokat, majd a globális "pénzügyi világháló" közvetítésével az EU déli tagállamait is súlyos pénzügyi válságba taszították. A szerző az Általános Vállalkozási Főiskola Gazdasági Jogi Tanszékének vezetője; évekig vezette a Fővárosi Közigazgatási Hivatalt, később önkormányzati ügyekért felelős szakállamtitkár volt, emellett alapító főszerkesztője az Európai Tükör című folyóiratnak. A Bajnai-kormányban az igazságügyi és rendészeti miniszter tisztségét töltötte be.