Esemény neve IV. TÖK szimpózium
Helyszín AULA és UT-114 előadóterem

IV. TÖK szimpózium

„Digitális átállás”

2013. május 16.-án a győri Széchenyi István Egyetem Távközlési Tanszéke és a TAI-s Önképző Kör (TÖK) szakmai szimpóziumot szervez a Távközlési Világnap alkalmából.

A rendezvény célja a gyorsan fejlődő technológiák hatásának bemutatása a műsorterjesztés fejlődésére. Szakmai kitekintést szeretnénk adni a rendezvény résztvevői számára az új műsorterjesztő technológiákról, trendekről, digitális hozadékról.

A szakmai előadásokkal párhuzamosan lehetőséget kívánunk adni az ipar képviselői által végzett kutatási és fejlesztési tevékenységek bemutatására, és kiállításon történő megismertetésére is.

A IV. TÖK szimpózium a sze-gyor.videotorium.hu weboldalon az élő közvetítések menüpont alatt online is nézhető lesz.

Tervezett program:

8:00-9:00   Regisztráció
9:00-9:15 Dr. Szekeres Tamás - A Széchenyi István Egyetem Rektora Megnyitó
9:15-9:45 Aranyosné dr. Börcs Janka - NMHH „Digitális átállás tájékoztató”
9:45-10:15 Varga-Berta Dávid - Antenna Hungária ZRT. „A magyarországi DVB-T hálózat fejlődése a Digital Dividend árnyékában”
10:15-10:45 Putz József „Új technológiák és szolgáltatások a szakértő kábeltelevíziós hálózatokon”
10:45-11:15 Morvay Dániel, Kiefer Tamás - HUAWEI Magyarország „Az interaktivitásban rejlő lehetőségek"
 Magyar Telekom Nyrt.
11:15-11:45 dr. Borbély Gábor - A Távközlési Tanszék Vezetője Köszönetnyilvánítás
11:45-12:30   Ebédszünet
12:30-13:00 Vári Péter - NMHH Távközlés másként. Hallgatói verseny eredményhirdetése
13:00:13:30  David Zusiman - SpaceCom "The Breakthrough of Broadband Satellites”
13:30-14:00 dr. Pados László - NMHH „A digitális hozadék sáv felhasználásának szabályozása, a változások következményei”
14:00-14:30 Vígh Zoltán - MTVA „A digitális átállás nehézségei és lehetőségei
 a közszolgálati médiaszolgáltató szemszögéből”
14:30-14:45   Kávészünet
14:45:15:15 Maros Péter - MVM Net „HDTV jelátvitel MPLS hálózatokban”
15:15-15:45 Liszkai János, Pester Attila - Equicom Kft. HFC Technics „Minőségi televíziózás ma és holnap”
 15:45-16:00 dr. Borbély Gábor - A Távközlési Tanszék Vezetője A rendezvény összefoglalása, jövőbeni
 tanszékvezetői tervek

Tervezett kiállítók:

Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság
Antenna Hungária Zrt.
CableWorld Kft.
HUAWEI Magyarország
RHODE & SCHWARZ
Comtech Kft.
Carant Kft.
Equicom Kft.
Magyar Telekom Nyrt.
Telasc Kft.
ELSINCO Kft.
ATL Kft.
HungaroDigitel Kft.
NEC
Modamo Kft.
Filter:Max Kft.
Wandel Services Kft.
Direct One Kft.

A szimpózium részletes programja letölthető innen.

Esemény forrása Távközlési Tanszék