Esemény neve Konferencia - Kelet-Közép-Európa térszerkezetének változásai
Időpont 2012. november 30.
Kategória Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar
Helyszín Széchenyi István Egyetem, Új Tudástér 114-es terem (Egyetem tér 1.)

Konferencia - Kelet-Közép-Európa térszerkezetének változásai

A Széchenyi István Egyetem Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskolája „Kelet-Közép-Európa térszerkezetének változásai” címmel műhelykonferenciát rendez 2012. november 30-án, pénteken. A konferencia helyszíne a győri egyetem Új Tudástér 114-es terme.

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció: Tóth Tamás PhD hallgatónál a tamas.toth@sze.hu e-mail címen, legkésőbb 2012. november 18-ig.

A Széchenyi István Egyetem Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola 2004-ben történő alapításától fogva legfontosabb kutatási irányának tartja a Kelet-Közép-Európa térség gazdasági, regionális, társadalmi folyamatainak tanulmányozását. Több disszertáció dolgozta fel, vagy érintette a nagytérséget, folyamatosan vizsgáljuk az országok, régiók, települések sajátosságait, de elemzéseket folytatunk a vállalkozások piaci kapcsolatairól, az intézményi, irányítási rendszerek sajátosságairól.

A műhelykonferencia célja, hogy a Kelet-Közép-Európa térségben zajló politikai, regionális és gazdasági folyamatokat bemutassuk és ezek elemzéséhez a hallgatóknak ötleteket, irányokat adjunk. A meghívott előadók ismerik a nagytérség folyamatait, annak egyes metszeteit, így új összefüggésekre irányíthatják rá a figyelmet. A szekcióülés folyamán a Doktori Iskola hallgatónak kutatásait mutatjuk be, jelezve azt, hogy az Iskola, mint műhely miként elemzi Kelet-Közép-Európa térségét.” – olvasható a konferencia kiadványában.

A konferencia tervezett programja:

Plenáris ülés (10:00 - 13:00) levezető elnök: Dr. Rechnitzer János

Köszöntő.

Dr. Szekeres Tamás – rektor, Széchenyi István Egyetem

Kelet-Közép-Európa kutatások a Széchenyi István Egyetemen, eredmények, irányok.

Dr. Rechnitzer János – egyetemi tanár (SZE), iskolavezető (SZE-RGDI)

Kelet-Közép-Európa a globális rendszerekben.

Dr. Bernek Ágnes – főiskolai tanár, Zsigmond Király Főiskola

Kelet-Közép-Európa az Európai Unióban.

Dr. Schöpflin György – címzetes egyetemi tanár (SZE), képviselő (EP)

Együttműködések az európai politikában.

Dr. Grúber Károly – egyetemi docens (SZE), nagykövet (EU állandó képviselet)

Magyarország Kelet-Közép-Európa politikája.

Zákonyi Botond – igazgató, Magyar Külügyi Intézet

Kelet-Közép-Európa más dimenzióból.