Esemény neve Tudományos tanácskozás - Változó világ: Társadalmi és gazdasági útkeresés
Időpont 2012. május 18. 10:00 - 16:00
Kategória Központi események
Helyszín Széchenyi István Egyetem, VIP terem (9026 Győr, Egyetem tér 1. E épület)

Tudományos tanácskozás - VÁLTOZÓ VILÁG: TÁRSADALMI ÉS GAZDASÁGI ÚTKERESÉS

A Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottságának Gazdaság- Jog- és Társadalomtudományi Szakbizottsága, a győri Széchenyi István Egyetem, a Budapest Gazdasági Főiskola, a Magyar Jogászegyesület Komárom – Esztergom megyei Szervezete és a veszprémi Pannon Egyetem „Változó világ: társadalmi és gazdasági útkeresés” címmel tudományos tanácskozást tart 2012. május 18-án, pénteken.

A helyszín a győri Széchenyi István Egyetem, VIP terem.

Dr. Szekeres Tamás, a győri egyetem rektorának 10 órakor kezdődő köszöntője után dr. Kulcsár László, a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottsága alelnöke nyitja meg a konferenciát. A plenáris ülés előadói: dr. Halmai Péter tanszékvezető egyetemi tanár (Pannon Egyetem) „Növekedési krízis az Európai Unióban”, dr. Majoros Pál intézetvezető főiskolai tanár(Budapesti Gazdasági Főiskola, Külkereskedelmi Kar) „Külgazdasági stratégia: a magyar gazdaság útkeresése”, dr. Svéhlik Csaba ügyvezető igazgató (KHEOPSZ Automobil Kutató Intézet Bécs) „Gazdasági, társadalmi és technológiai megatrendek, illetve ezek hatása a közlekedésre a XXI. század közepén”, dr. Somogyi Ferenc egyetemi docens (Széchenyi István Egyetem) „Ciklus ciklus hátán; a társadalmi folyamatok időigénye”.

Részletes program