Esemény neve Humántőke – A VERSENYELŐNYT MEGHATÁROZÓ TÉNYEZŐ A JÖVŐBEN (előadás)
Időpont 2012. május 2. 11:00 - 14:00
Kategória Központi események
Helyszín Győr, Széchenyi István Egyetem, VIP-terem (Egyetem tér 1.)

Humántőke – A versenyelőnyt meghatározó tényező a jövőben (előadás)

Thomas Sigi, az AUDI AG személy- és szociális ügyekért felelős igazgatótanácsi tagja, munkaügyi igazgató

2012. május 2-án, szerdán 11 órakor

Humántőke – a versenyelőnyt meghatározó tényező a jövőben” címmel tart előadást a győri Széchenyi István Egyetemen. A helyszín az egyetem „VIP” terme. (9026 Győr, Egyetem tér 1.). Az előadás nyelve német, szinkrontolmácsolást magyarra biztosítanak a rendezvény szervezői. A programra előzetesen regisztráltak nagy száma miatt Thomas Sigi 12 órakor is megtartja előadását.

Thomas Sigi 1964. november 26-án született Konstanzban. Menedzsment tanulmányainak helyszíne a konstanzi HTWG Főiskola volt (Hochschule für Technik, Wirtschaft und Gestaltung), s humántőke menedzsment szakirányon szerzett MBA diplomát. Munka mellett a St. Galleni Közgazdasági és Közigazgatási Főiskolán gazdaság- és közigazgatástudomány szakot végzett.

1992-től 1995-ig a konstanzi CSA Computer GmbH ügyvezető igazgatója, 1995-től 1997-ig vállalati és személyügyi tanácsadóként dolgozott St. Gallenben és Tägerwilenben. 1998 – 2002 között az AUDI AG-nál Neckarsulmban a személyügyi referensek vezetője, majd 2002-től 2006-ig az ALCAN Holding Germany GmbH ügyvezető igazgatója volt. 2006 és 2009 között személyügyi vezető a Volkswagen kasseli gyárában, s a Volkswagen AG alkatrészekért felelős igazgatósági területének a vezetője. 2009-ben és 2010-ben igazgatótanács tag a ZF Friedrichshafen AG-nál a személyügy és szolgáltatók területen.

2010. október 1. óta az AUDI AG igazgatótanácsának tagja. Szakterülete a személyügy és a szociális ügyek.

Thomas Sigi 13 órakor részt vesz az Audi Hungaria Belsőégésű Motorok Tanszék új épületének avatásán, amely az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., Győr városa és az egyetem együttműködésében, részben EU-s pályázati forrásból valósult meg.