Esemény neve EURIS Open Research Platform projekttalálkozó
Időpont 2012. április 18. - 2012. április 19.
Kategória Központi események

EURIS OPEN RESEARCH PLATFORM PROJEKTTALÁLKOZÓ GYŐRBEN

2012. április 18-19. között a Széchenyi István Egyetem Tudásmenedzsment Központja ad helyet az INTERREG IV/C program keretein belül zajló EURIS Open Research Platform projekt partnertalálkozójának. A projekt célja egy Nyílt Innovációs Platform kialakítása, mely a technológia transzfer támogatásával elő kívánja segíteni az együttműködést a gazdasági szereplők és a felsőoktatás között. A partnerek a projekt keretében felmérik a felsőoktatási intézmények és a gazdasági szereplők közötti kapcsolatok jellegét, és az érintett régiókban működő jó gyakorlatokat szélesebb közönség számára is elérhetővé teszik.

A projektben hat felsőoktatási intézmény vesz részt az Európai Unió négy régiójából:

• Stuttgarti Egyetem (D)
  • Navarrai Állami Egyetem (ES)
  • Széchenyi István Egyetem Tudásmenedzsment Központ (HU)
  • Łódzi Egyetem (PL)
  • Łódzi Orvostudományi Egyetem (PL)
  • Łódzi Műszaki Egyetem (PL)

A partnertalálkozón sor kerül a projekt keretében készült regionális innovációs riportok értékelésére. A találkozó annak a vállalati felmérés eredményeinek megvitatására is lehetőséget kínál, melyet 2012. első negyedévében folytattak le a partnerek a projektben résztvevő régiók felsőoktatási intézményei és a vállalati szektor közötti kapcsolatok feltérképezésére. A találkozó célja egy olyan Nyílt Innovációs Modell kialakítása, melynek gyakorlatba való átültetéséből mind a négy érintett régió képes lesz profitálni.