Széchenyi Duó: anyagilag is támogatják az ötletek megvalósítását

Oktatók és hallgatók közös munkáját ösztönzi az a bruttó 426 ezer forint összdíjazású pályázat, amelyet a Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campus Kompetencia Központja „Széchenyi Duó” címmel hirdetett. A pályázat célja, hogy anyagi támogatást nyújtsanak egy-egy üzleti ötlet „prototípusának” elkészítésére. A dokumentáció leadásának határideje február 24., hétfő 12 óra.

Győr, 2020. február 20. - SZEhírek

A szervezők tájékoztatása szerint maximum négyfős csapatba szerveződve jelentkezhetnek a Széchenyi István Egyetem nappali és levelező tagozatos hallgatói és oktatói. A pályázat beadásának feltétele, hogy a pályaművön minimum egy hallgató és egy oktató párosként dolgozzon, azaz a munkát is együttesen adják be. Kitétel az is, hogy a díjat a nyerteseknek a megfogalmazott ötletek kivitelezésére kell fordítaniuk. A győztes csapatoknak a pályázat kihirdetését követően három hónap áll rendelkezésükre, hogy a dokumentációjukban foglaltakat megvalósítsák. A projekt zárásaként az elkészült a beszámolót, valamint a deszkamodellt kell bemutatni a Menedzsment Campus Kompetencia Központ által felkért szakértőknek. A három hónap alatt a díjazott csapatok vállalják, hogy részt vesznek a Menedzsment Campus Kompetencia Központ által havonta szervezett műhelyvitákon, amelyen bemutatják saját munkájuk menetét, valamint aktívan hozzászólnak a többi díjazott beszámolójához.

Nevezni az egyetemen oktatott összes olyan tudományterületről bármilyen innovatív ötlettel, elképzeléssel lehet, amelynek eredménye egy kézzel fogható eszköz, makett, deszkamodell, vagy prototípus. Az elbírálásnál előnyt jelent, ha az alkalmazhatóság üzleti lehetőséget rejt, ha egyedi az ötlet, ha látványos és kreatív, ha szolgálja az egyetem stratégiai céljait, illetve, ha illeszkedik a pályázati keretösszeghez, valamint a lebonyolítás időszakához. A munkát egységes bírálati szempontok szerint értékeli majd az egyetem által felkért négyfős szakértői zsűri.

A pályázati dokumentációt egy nyomtatott és egy elektronikus példányban 2020. február 24-én, hétfőn 12:00 óráig kell személyesen eljuttatni a Menedzsment Campus 102-es irodájába.

A részletekről itt olvashat bővebben.