Szakmai Demonstrációs Nap: 5G technológiai és önvezető járműkutatások bemutatása és laborlátogatás

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság támogatásával a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontjának és a ZalaZONE szervezésében 2023. december 11-én 13:30-tól megrendezésre kerül a Szakmai Demonstrációs Nap az 5G kommunikációs rendszerek társadalmi elfogadottságának növelése érdekében.

Az esemény két fő programrészre oszlik majd. Először egy kutatási bemutatót láthatnak a látogatók a ZalaZONE tesztpályáján, ahol a Járműipari Kutatóközpont bemutatja tevékenységét, külön kiemelve az önvezető járműirányítás és az 5G technológia közötti szoros kapcsolatot.

szakmai_demonap2 (1).jpg

Ezt követően egy laborlátogatás keretein belül a résztvevők bepillantást nyerhetnek a Széchenyi István Egyetemnek a Zalaegerszegi Járműipari Tesztpályán található laboratóriumainak működésébe és kutatási tématerületeibe, ahol a Széchenyi István Egyetem szakértői ismertetik a legújabb kutatási eredményeket és fejlesztéseket az önvezető járműkutatás és 5G technológia területén.

A rendezvény célcsoportja a zalaegerszegi középiskolai oktatók, diákok, valamint a Széchenyi István Egyetem aktív hallgatói.

A jövő autonóm közlekedésének kialakítása ezen technológia nélkül nem megvalósítható, hiszen csak így biztosítható, hogy a megfelelő információk és adatok a megfelelő időben álljanak rendelkezésre az autóban.

A rendezvény kivételes lehetőséget kínál mindazoknak, akik érdeklődnek a legfrissebb fejlesztések iránt az önvezető jármű- és 5G technológiák területén, és sok szeretettel várjuk mindazokat, akik szeretnék megismerni a Széchenyi István Egyetem 5G technológiai kutatásait, továbbá ezen rendszerek előnyeit a mindennapi élet során.

A rendezvény kiemelt szakmai partnere a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.

szakmai_demonap2 (2).png

szakmai_demonap2 (3).png