Második helyezést ért el a Széchenyi István Egyetem az úszó országos egyetemi bajnokság éremtábláján

uszo_sikerek (1).jpgAz idei évtől Uni-Győri Úszó SE néven szerepelnek az ország legjobb vidéki úszóegyesületének versenyzői, akik kiváló eredményekkel alapozták meg a Széchenyi István Egyetemmel való együttműködést. A Gödöllőn hétvégén megrendezett Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) úszódöntői is számos sikert tartogattak számukra, így összesen kilenc érmet begyűjtve a második helyen végzett összesítésben az egyetem hallgatóiból álló csapat.

Győr, 2023. november 30. - SZEhírek

A Széchenyi István Egyetem és a Győri Úszó SE kooperációjának eddigi leglátványosabb eredményei Sebestyén Dalma nyári Universiadén (az Egyetemi Világjátékokon) elért ezüstérmei voltak. Most erre is sikerült rátenni egy lapáttal, ugyanis az egyetem csapata a hétvégén, a Gödöllőn rendezett MEFOB-ról is remek eredményekkel távozhatott.

A bajnokságon Sebestyén Dalma 200 méter vegyes-, valamint 100 méter pillangóúszásban első, 50 méter mell- és 100 méter gyorsúszásban pedig második helyezést ért el. Ollé Mónika 100 méter hát- és 50 méter pillangóúszásban diadalmaskodott, 50 méter hátúszásban pedig harmadik helyet szerzett. Horváth Rebeka 100 méter pillangóúszásban nyolcadik, 100 méter gyorsúszásban tizennegyedik, 50 méter gyorsúszásban tizennyolcadik, 50 méter pillangóúszásban pedig a tizenhatodik helyen ért célba. Mátrai Roland remek versenyzéssel 50 méter és 100 méter gyorsúszásban is a dobogó felső fokára állhatott fel.

uszo_sikerek (1).jpg

A Széchenyi István Egyetem hallgatói, Ollé Mónika és Sebestyén Dalma összesen hét érmet szereztek az úszó MEFOB-on.

Az Uni-Győri Úszó SE csapata a megszerzett hat arany-, két ezüst- és egy bronzéremnek köszönhetően az előkelő második helyet foglalhatta el az éremtáblán.

„Nagyon sokat jelent nekem a Széchenyi-egyetem támogatása, szerencsésnek érzem magam, hogy az élsport mellett egy ilyen nagy presztízsű szervezet is támogat a mindennapokban. Az olimpiai álmaim szempontjából nagyon fontos számomra ez a biztos háttér” – fogalmazott a versenyt követően Sebestyén Dalma, aki egyértelmű céljaként a 2024-es olimpiai szereplést tűzte ki.

„Amikor a Testnevelési Egyetemről a Széchenyi-egyetemre jelentkeztem át, sokan felvonták a szemöldöküket. Az eredmények és a mindennapok ugyanakkor egyértelműen igazolják, hogy nagyon jól döntöttem, amikor Győrt választottam. Az intézmény és az egyesület egyaránt támogat céljaim elérésében, hálás vagyok, hogy itt lehetek” – mondta a három érmet szerző Ollé Mónika.

Petrov Iván edző értékelésében kitért a hallgatók által választható kettős karrier fontosságára is. „Nagyon sokat jelent számunkra a Széchenyi-egyetem támogatása, minden alkalommal a legjobbra törekszünk, amikor az intézményt képviseljük. Az egyesületben több egykori és jelenlegi egyetemi hallgató is sportol. Az intézmény rendkívül magas színvonalú sportdiplomáciai szaktanácsadó posztgraduális képzését Árpád testvéremmel magam is elvégeztem, és azon dolgozunk, hogy a jövőben még többen válasszák a győri egyetem által kínált kettőskarrier-programot" – emelte ki.