Hogyan lett Vincze Ottó sikeres sportolóból sikeres vállalkozó?

Vincze Ottó válogatott labdarúgó, sportdiplomáciai szakértő lesz a vendége az első Spin-off Klubnak, amelyet február 24-én, hétfőn 18 órakor tartanak a Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campusán, az MC-123-as teremben. A kiválóság arról fog előadást tartani, hogyan lehet egy eredményes sportolóból később sikeres vállalkozó. Ezután a résztvevők egy pohár bor elfogyasztása mellett kötetlenül is beszélgethetnek Vincze Ottóval.

Győr, 2020. február 20. – SZEhírek

A szervezők ebben a félévben várhatóan havonta hívnak meg előadókat a vállalkozói szférából. Céljuk, hogy a Széchenyi-egyetem hallgatóit ösztönözzék saját vállalkozásuk elindítására, formálják szemléletmódjukat, perspektívát mutassanak számukra. Fontosnak tartják, hogy a diákok testközelből találkozhassanak olyan sikeres vállalkozókkal, akik saját pályájuk tapasztalataival segíthetik a jövő üzletembereit.

Az eseményre mindenkit várnak a szervezők, de a részvétel regisztrációhoz kötött. A részvételi szándékot az esemény Facebook-oldalán.

Mi az a spin-off vállalkozás?

Bár a nemzetközi szakirodalomban egyre több cikk foglalkozik a spin-off vállalkozásokkal, cégekkel, nincs még kialakult, általánosan elfogadott meghatározásuk. A szakértők a spin-off megjelölést eléggé tágan értelmezik, és általában bármely új, magas technológiai szintű, tudásintenzív vállalkozásra értik, amely szellemi tőkéjét valamilyen formában egyetemtől vagy közfinanszírozású kutatóintézettől eredezteti. (Forrás)