FameLab: a tudomány arcait keresik

Olyan diákok, kutatók vagy tanárok jelentkezését várják a nemzetközi FameLab tudománykommunikációs verseny szervezői, akik akár egy háromperces tudományos – magyar vagy angol nyelvű – előadással is le tudják hengerelni hallgatóságukat. A jelentkezési határidő március 16.

Győr, 2020. február 18. – SZEhírek

Tudománykommunikációs versenyt szervez a Magyar Tudományos Akadémia és a British Council. A FameLab elnevezésű, nemzetközi megmérettetésen a tudomány arcait keresik, azokat az embereket, akik a XXI. század közönsége számára tömören, inspirálóan és izgalmasan tudnak beszélni fontos témákról.

Világszerte egyre nagyobb szükség van arra, hogy a kutatók hatékonyan és mindenki számára jól érthetően kommunikálják a tudományos eredményeket. Az ő sikereik inspirálják a jövő generációit, és egyúttal fogékonyabbá teszik a nagyközönséget az összetett kérdések iránt.

A szellemi erőpróbára tizennyolc éven felüli, természettudományi, műszaki, orvosi vagy matematikai témával foglalkozó diákok, kutatók vagy tanárok jelentkezését várják 2020. március 16-ig. A résztvevőknek három percük van, hogy meggyőzzék a zsűrit és a közönséget a tehetségükről egy előadással, ahol a tartalom, a közérthetőség és a személyes karizma is számít. Az előadás nyelve magyar vagy angol lehet.

A British Council közel harminc országban rendez versenyeket szerte a világon. A magyarországi megmérettetésre a kiválasztott résztvevők egy kétnapos mesterkurzuson vesznek részt, amelyet a téma legjobb brit szakértői tartanak. A győztes pedig részt vehet a FameLab nemzetközi döntőjén a júniusi Cheltenham Tudományos Fesztiválon.

Az első FameLabet az angliai Cheltenham Tudományos Fesztivál szervezte. 2007-től a British Council közreműködésével a verseny nemzetközi lett, és az elmúlt tizenkét évben több mint tizenegyezer fiatal kutató vett részt rajta a világ minden tájáról. A fesztivál résztvevői TEDx-beszédeket tartottak, könyveket írtak, cégeket alapítottak és sikeres, hatékonyan kommunikáló kutatók lettek.

A magyar FameLabet 2019-ben Asztalos Lilla, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója nyerte meg „Az orvoslás új dimenziója és veszélyei” című előadásával.

Jelentkezni egy űrlap kitöltésével lehet. Bővebb információ itt olvasható.