Elültették a Tudás Fáját az egyetemi könyvtárnál

Megújult a Széchenyi István Egyetem könyvtára, amely már nemcsak olvasnivalót, hanem számos egyéb szolgáltatást is kínál a látogatóknak – ennek szimbóluma az a díszkörtefa, melyet a könyvtár munkatársai ültettek el múlt héten, még a járvány miatti újabb korlátozó intézkedések előtt az Ikarosz-szobor közelében. Bár az intézmény jelenleg zárva tart, az egyetem bízik benne, hogy hamarosan mindenki személyesen is megtapasztalhatja a változásokat.

Győr, 2020. november 16. – Horváth Márton, SZEhírek

Tudás Fájának keresztelték azt a díszkörtefa-csemetét, amelyet az Egyetemi Könyvtár és Levéltár munkatársai saját kezűleg ültettek el hétfőn az épület szomszédságában. Az esemény hátteréről Tóth Csilla, a könyvtár igazgatója elmondta: csatlakoztak az „Ültess fát, olvass alatta könyvet!” pályázathoz, ennek keretében nyílt lehetőségük a fa vásárlására, amivel a környezettudatosságra szeretnék felhívni a figyelmet. Mindemellett a fa a könyvtár új szolgáltatásait is szimbolizálja.

„Négy pillérre építkezik az intézményünk, mindegyiket egy-egy szalag jelképezi, amit rákötöttünk a fára” – részletezte Tóth Csilla. „Az egyik ezek közül az egyetemi oktatók, kutatók és hallgatók munkájának szélesebb körű támogatása a „Kutatókapocs” szolgáltatás keretében. „Book-kanj ránk” programtervünk a hallgatótoborzásra épül, ezen belül például a középiskolai közösségi szolgálat keretében fogadunk diákokat, akik a tapasztalatok szerint örömmel töltik nálunk az ötven órát. Fontos célcsoportunk a helyi vállalkozások, szeretnénk nekik kedvezni a „CégPont Neked” szolgáltatásunkkal, többek között céginformációs elemzések készítésével. PatLib irodánk továbbra is várja a szellemitulajdon védelemmel kapcsolatos megkereséseket. A Menedzsment Campus szakembereivel együttműködésben tudunk segíteni például egy innovatív termék vagy szolgáltatás szabadalmaztatásában, levédetésében. Büszkék vagyunk arra is, hogy idén nyáron levéltárral bővült a portfóliónk, melynek keretében összegyűjtjük és megőrizzük az egyetem marandandó értékű dokumentumait, majd ezeket digitális formában nyilvánosan elérhetővé tesszük” – fejtette ki az intézményvezető.

Dr. Kovács Zsolt, az egyetem kancellárja hangsúlyozta: nem csak a hallgatóknak és az oktatóknak, hanem cégeknek, külsősöknek, középiskolásoknak, nyugdíjasoknak, egyszóval mindenkinek lehetősége van élni a könyvtár szolgáltatásaival.

„Ha azt mondjuk, könyvtár, akkor még ma is mindenkinek a könyvek jutnak eszébe A könyvtár számos új funkcióval egészült ki. A hagyományos könyvtári szolgáltatások mellett, mint könyvek, nyomtatott folyóiratok kölcsönzése, elérése, már több mint egy évtizede megjelentek a nemzetközi tudományos adatbázisok, online tudományos folyóiratok, amelyek az oktatási és kutatási tevékenységeinket támogatják. Csak erre százmillió forintot fordítunk minden évben. Egyetemünk ma már nemcsak a tudás felhalmozásába és átadásába, hanem a tudás létrehozásába is nagy energiákat fektet, és kiemelkedő eredményeket ér el ezen a területen. Ez a fa mindkét tevékenységet szimbolizálja” – fogalmazott.

Csoportkép a résztvevőkkel. (Fotó: Májer Csaba József)