Díjazták a „Jogod van hozzá!” verseny legjobbjait

Három díj és öt különdíj talált gazdára a középiskolások számára kiírt „Jogod van hozzá!” verseny záróprogramján a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karán nemrégiben.

Győr, 2020. január 27. – SZEhírek, Hancz Gábor, fotók: Májer Csaba József

Középiskolásokkal és kísérőikkel telt meg a Széchenyi-egyetem jogi karának Deák-terme a „Jogod van hozzá!” tanulmányi és alkotóverseny záróprogramján a napokban. Dr. Lévayné dr. Fazekas Judit dékán köszöntőjében azt hangsúlyozta: a megmérettetés eszköz lehet ahhoz, hogy a diákok közelebb kerüljenek az emberi jogokhoz, az alapjogokhoz és magához a karhoz is. Örömét fejezte ki, amiért sokan jelentkeztek. Dr. Smuk Péter professzor, főszervező az utóbbi megjegyzést számszerűsítette is: 11 pályamű érkezett be, köztük kettő a határon túlról, Dunaszerdahelyről.

Dr. Lévayné dr. Fazekas Judit dékán

A versenyt a kar Alkotmányjogi és Politikatudományi Tanszéke, valamint az Antall József Tudásközpont győri irodája, illetve tehetséggondozási programja, a Talent Academy hirdette meg a középiskolások közösségi szerepvállalásának erősítéséért, kreativitásuk és szakmaorientációs tudatosságuk fejlesztéséért, általánosságban pedig az Európai Unió és a részvételi jogok megismertetéséért. A fő kihívást az jelentette a diákok számára, hogy ismeretterjesztő és interaktív foglalkozások után egyénileg vagy csapatmunkában egy, a projektben feldolgozott témát (emberi jogot, társadalmi problémát, hivatást stb.) jelenítsenek meg vizuálisan. Ennek módszere szabadon választható volt (rajz, akvarell, grafika, fotómontázs, videó, performansz). A pályaműveket rövid prezentáció keretében mutatták be a versenyzők a záróprogramon.

Dr. Smuk Péter professzor

Az eredmények, 1. helyezett: Hegedűs Réka (Czuczor Gergely Bencés Gimnázium, Győr). 2. helyezett: Tóth Kármen és Katona Szabrina (Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma). 3. helyezett: Németh Eszter (Révai Miklós Gimnázium, Győr). A Europe Direct különdíjai: Poloma Máté Pál, Csörgő Vivien, Kulcsár Ágnes és Csölle Kristóf (Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely), Kottán Kornél, Lukácsy Bálint, Neizer Bálint, Halász Bence és Kiss Domonkos (Révai). Az Antall József Tudásközpont különdíjai: Gábor Adél és Kovács Balázs (Czuczor), Koller Klaudia (Czuczor), Hegyi Alíz, Kajos Alexandra és Szücs Máté Marcell (Győri Szakképzési Centrum Deák Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma).

A verseny résztvevői kísérőikkel és a szervezőkkel.