A projektszemléletet és a nemzetközi programokhoz kapcsolódást erősítik az új kreditértékek

nullkredites_targyak (1).jpgA mintatanterv átalakításának első lépéseként, a Széchenyi István Egyetem Hallgatói Önkormányzatának kezdeményezésére kreditnévértéket kaptak az eddig kredittel nem rendelkező tantárgyak. Ezek ugyan nem számítanak bele az abszolutóriumhoz szükséges kreditek közé, de az átsorolásról szóló döntés meghozatalánál figyelembe veszik őket mind a kreditszám, mind a halmozott súlyozott tanulmányi átlag számításakor.

Győr, 2023. december 3. - SZEhírek

„A változtatás célja, hogy elismerje a hallgatók által az adott kurzusba fektetett energiát, jelezve a tantárgy fontosságát”– hangsúlyozta Vályi Nagy Dávid, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke. A módosítás érinti többek között a nyelvi felkészítőket, a tanulást támogató kurzusokat és a testnevelést is. „Az utóbbi kredittel felruházása népszerűsíti a mozgást, az egészséges életmódot, ami az intézmény számára kiemelt szempont. A tanulást segítő tantárgyak pedig azért lényegesek, mert nagyban támogatják a hallgatók haladását tanulmányaikban. Bízunk abban, hogy a változtatásnak köszönhetően a jövőben még többen választják ezeket a kurzusokat” – húzta alá.

Dr. Kovács Zsolt, az egyetem általános és oktatási elnökhelyettese kifejtette: a képzésfejlesztési reform részeként a jövőben, már a tavaszi félévtől olyan új tanulást támogató kurzusokat indítanak, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a hallgatók sikeresen teljesítsék a követelményeket. „Nemcsak a támogató tantárgyak jelentenek majd újdonságot, hanem arra is törekszünk, hogy minél több projektszemléletű és nemzetközi programokhoz kapcsolódó képzés kerüljön be a mintatantervekbe. Ezek a hallgatók kompetenciáinak hatékony fejlesztését szolgálják, ami a diplomaszerzést követően, a munkaerőpiacon térül meg igazán. Terveink szerint az újonnan kreditértékkel felruházott régi és új tárgyak később már nemcsak az átsorolási döntésnél, hanem az abszolutóriumnál is elismertethetők lesznek” – jegyezte meg.

nullkredites_targyak (1).jpg

Az új kreditérték-meghatározásokkal a hallgatói előrehaladást támogatja a Széchenyi István Egyetem. (Fotó: Dudás Máté)