Gyermekvédelmi pályázat: kiemelkedően teljesített a Széchenyi István Egyetem

gyermekvedelmi_palyazat (1).jpgA Széchenyi István Egyetem két munkatársát, Soósné dr. Kiss Zsuzsannát, az Egészség- és Sporttudományi Kar tanszékvezető habilitált egyetemi docensét és Takács Katalint, a Tanárképzési és Módszertani Főigazgatóság képzési szakreferensét is díjazták azon a Janusz Korczak nevével fémjelzett tudományos pályázaton, amelyet a gyermekekkel foglalkozó szakemberek, oktatók, kutatók számára írtak ki nemrégiben.

Győr, 2023. január 23. – Czeiner-Szücs Anita, SZEhírek

gyermekvedelmi_palyazat (1).jpg

Soósné dr. Kiss Zsuzsanna és Takács Katalin (Fotó: Májer Csaba József)

A gyermekek jelenkori helyzetével és jövőjével foglalkozó tudományos munkájáért Soósné dr. Kiss Zsuzsanna Korczak emlékplakettet, Takács Katalin pedig elismerő oklevelet vehetett át kiváló teljesítményéért.

A Széchenyi István Egyetem egészségtudományi és pedagógiai képzési területein is nagy hangsúlyt kap a gyermekek jólléte, nevelése, a jövő generációjának innovatív fejlesztése.

„Büszke vagyok rá, hogy a kollégákkal a Széchenyi-egyetemen, az ország legfiatalabb védőnőképző helyszínén olyan nyolc féléves képzést álmodhattunk meg, amely a múltból merítve, az elődök eredményeire alapozva, az aktuális társadalmi, egészségügyi, családi, egyéni igényekre, változásokra reagálva eloszlatja, illetve meghaladja a védőnői hivatással kapcsolatos elavult képeket. Nagy öröm a Tudományos Diákköri Konferencián is díjazott hallgatóink sikere és elhivatottsága is.” – nyilatkozta Soósné dr. Kiss Zsuzsanna.

A pályázatról

A „Gyermeki lét, gyermeki sorsok” című pályázattal Janusz Korczak, a gyermekvédelem nagy alakja előtt tisztelgett a Janusz Korczak Tisztelőinek Baráti Társasága valamint prof. Jerzy Snopek, korábbi lengyel nagykövet, illetve a Lengyel Intézet és a Wacław Felczak Alapítvány. Az „Öreg Doktor” néven ismertté vált kiváló lengyel orvost, gyógypedagógust és nagy tehetségű írót egyben hatalmas küldetéstudattal bíró, karizmatikus nevelőként is számon tartják.

gyermekvedelmi_palyazat (2).jpg

A megérdemelt emlékplakett. (Fotó: Májer Csaba József)