Egyetemi Díjátadó Gála és Médiabál: a Széchenyi István Egyetem elismerte legjobbjait
A Széchenyi István Egyetem három hallgatója, valamint egy-egy oktatója és alumnija vehetett át elismerést a január 13-i Egyetemi Díjátadó Gálán, a Médiabálon. A rangos rendezvényre megtelt a Győr Városi Egyetemi Csarnok.
Győr, 2024. január 15. - Hancz Gábor, SZEhírek
Két évtizede Győr meghatározó társadalmi eseménye a Médiabál, amely ma már egyúttal az Egyetemi Díjátadó Gála is. A rendezvényen Pintér-Péntek Imre főszervező, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, az X-Meditor Kft. ügyvezető igazgatója köszöntőjében párhuzamot vont első Médiabál 2004-es megszervezése és a Széchenyi István Egyetem 2002-es egyetemi rangra emelése között. Történelmi pillanatnak nevezte, hogy az intézmény most először ezen az esten ismeri el legkiválóbb polgárait. Prof. dr. Dézsi Csaba András, Győr polgármestere úgy fogalmazott: a városban élő emberek szorgalma, tehetsége, tudása és munkája teremti meg a sikerek alapját, amelynek része a kiváló egyetem is. „Ha fejlődik Győr, fejlődik az egyetem, ha fejlődik az egyetem, fejlődik a város” – szögezte le.
Dr. Filep Bálint, az egyetem elnöke köszöntőjében hangsúlyozta: az egyetemi évek a legmeghatározóbbak a fiatalok életében. „Ebben az időszakban találják meg szakmájukat, hivatásukat, alapozzák meg pályájukat. Megtanulják, hogyan kell szüleik nélkül megállni a helyüket. Külföldi tapasztalatokat szerezhetnek, sokan pedig párjukat is itt lelik meg. Önállóvá válni nem könnyű, de a Széchenyi-egyetem kitűnő, támogató környezetet biztosít ehhez” – fogalmazott. Hozzátette: a jó egyetemhez kiváló kollégákra, inspiráló tudományos témákra, állandó kihívásokra, vállalkozásösztönző ökoszisztémára, változatos sport- és kulturális lehetőségekre, a hallgatókat magas színvonalon kiszolgáló campusra van szükség. „Büszkén mondhatom, hogy a Széchenyi-egyetemen ezek közül minden adott” – emelte ki dr. Filep Bálint. Megjegyezte: a magas minőségre garancia, hogy az intézményt hat felsőoktatási világranglistán jegyzik, amelyek közül négyen tavaly debütált. „Ezek alapján ma már a világ egyetemeinek legjobb öt százalékába tartozunk. A nálunk tanulók valódi nemzetközi környezetben teljesedhetnek ki, hiszen hallgatói közösségünket közel nyolcvan ország fiataljai alkotják” – húzta alá.
Dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke. (Fotó: Adorján András)
A rendezvényen az Év hallgatója 2023 díjat ketten vehették át. A jogász szakos Bosits Dorina a Széchenyi István Egyetem hallgatói közül a legmagasabb pontszámmal nyerte el a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat az idei tanévben. Megnyerte a 2022-es YOU MÁJT WIN jogtörténeti tanulmányi versenyt és a tavalyi latin műveltségi versenyt, emellett kimagasló szervezőmunkával járult hozzá a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2023 tavaszán Győrben rendezett Állam- és Jogtudományi Szekciójának sikeréhez. Doma Dániel mérnökinformatikus hallgató az egyetem mérnöki-technológiai területen tanuló hallgatói közül a legmagasabb pontszámot érte el a 2023/2024-es tanév Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázatán. Az informatikai, valamint a gépész- és villamosmérnöki Szakkollégiumban is végez kutatás-fejlesztési tevékenységet. Több tudományterületet is érintő innovációjával sikert ért el a Tudományos Diákköri Konferencián: olyan webes felületet hozott létre, amelyen élőben látható a hazai villamoserőművek teljesítménye. Büszke arra, hogy részt vehet a Széchenyi-egyetem saját műholdjának fejlesztésében.
Az Év hallgatóinak, Bosits Dorinának…
… és Doma Dánielnek dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese, dr. Lukács Eszter nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettes és prof. dr. Friedler Ferenc rektor, tudományos elnökhelyettes adta át a díjat. (Fotó: Adorján András)
Az Év nemzetközi hallgatójának a logisztikai mérnök szakos Wiradisuria Ahmad Faishalt választották. Az indonéz fiatal a Tudományos és Művészeti Diákkonferencián elért sikerével, valamint kutatási és közösségi tevékenységével érdemelte ki az elismerést.
Az Év nemzetközi hallgatója az indonéz Wiradisuria Ahmad Faishal lett. (Fotó: Adorján András)
Az Év oktatója díjat dr. Pinke Gyulának, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar professzorának, a botanika nemzetközi szinten is elismert szaktekintélyének ítélték oda, a hallgatók képzése és tehetséggondozása terén végzett kiemelkedő tevékenységéért.
Dr. Pinke Gyula, az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar professzora az Év oktatója 2023 díjat vehette át. (Fotó: Adorján András)
Az Év alumnija Kreinbacher József neves építőipari és pezsgőgyártó vállalkozó lett, aki sokoldalú és példaértékű tevékenységével, az innovatív megoldások és a minőség iránti elkötelezettségével hozzájárul az egyetem hírnevének öregbítéséhez. Ő közlekedésépítési szakon szerzett diplomát az intézmény jogelődjén, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán. A díjazott személyesen nem tudott jelen lenni, így videóüzenetben köszönte meg az elismerést. „A felejthetetlen győri évek során kaptam meg azt gyakorlatias tudást és gondolkodásmódot, amit a mind a szakmában, mind az üzleti életben kamatoztatni tudtam. Az egyetem szellemisége erősítette meg nyitottságomat a világra, formálta személyiségemet és ébresztette bennem az alkotói vágyat, hogy ne féljek nagyot álmodni és időnként olyan útra lépni, amit előttem még nem taposott kis senki” – mondta, inspirálónak nevezve az egyetem fejlődését.
Kreinbacher József videóüzenetben köszönte meg az Év alumnija 2023 díjat. (Fotó: Adorján András)
A látványos, színvonalas eseményen olyan kiváló művészek, zenészek szórakoztatták a közönséget, mint Szekeres Adrien, László Boldizsár, Miklósa Erika, a Győri Filharmonikusok, a Dívák (Détár Enikő, Fésűs Nelly és Ladinek Judit), Járai Máté, Jávorkai Ádám, a 64U Party Band, valamint a Hoppáré zenekar. A nyitótáncot a Győri Balett adta elő. A rendezvényen az Év médiaszemélyisége díjat Gönczi Gábor televíziós műsorvezető vehette át.
Galéria az eseményről. (Fotók: Adorján András)