Dr. Sipos Gyula: Látszott, az egyetem jó gazdája lesz az épületnek

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjét vehette át nemrégiben dr. Sipos Gyula vezérőrnagy, Zala megyei rendőrfőkapitány. A tábornok a Széchenyi István Egyetemhez is kötődik: az Országos Rendőr-főkapitányság gazdasági főigazgatójaként hathatósan közreműködött abban, hogy intézményünk megkapja a Bridge épületét.

2020. november 12. – Hancz Gábor, SZEhírek

„Vezetőként az ember szervezet- és eredményformáló lehet, de egy ilyen elismerés mögött mindig egy csapat áll, így az nemcsak nekem, hanem a kollégáimnak is pozitív visszajelzést jelent. A kitüntetés meglepetésként ért, de nagyon jólesett” – nyilatkozta megkeresésünkre dr. Sipos Gyula, aki nemrégiben vette át a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét négy évtizedes, kimagasló́ szolgálati tevekénysége, valamint példaértékű vezetői munkája elismeréseként. A december 1-jétől nyugállományba kerülő rendőr vezérőrnagy 2015 óta áll a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság élén.

„Először 1996 és 2000 között voltam főkapitány, akkor Fejér megyében. Úgy érzem, mostani megbízatásomban életkoromból fakadóan rendszerlátásom és tapasztalataim rengeteget segítettek abban, hogy sikeresen végezzem a munkámat. Olcsó lenne azt mondani, hogy Zala megye közbiztonsága jelentősen javult az elmúlt években, mert ez az egész országra igaz, viszont itt az országos tendenciákat is meghaladó mértékű volt a pozitív változás, amit egy kicsit más szemlélettel, feladatfelfogással, az erőforrásokkal való hatékonyabb gazdálkodással segítettem. Ugyanakkor az elődeim is nagyon sokat és eredményesen tettek ezért” – fejtette ki.

Dr. Sipos Gyula (forrás: zaol.hu)

A tábornok sikeres, eredményes munkájának elismeréseként Zala megye díszpolgára lett. Két főkapitányi kinevezése között az Országos Rendőr-főkapitányságon (ORFK) és a Belügyminisztériumban töltött be fontos pozíciókat. 2002-től 2010-ig az ORFK gazdasági főigazgatója volt, s ilyen minőségében sokat segített abban, hogy a ma Bridge Hallgatói és Oktatói Klubként működő Mosoni-Duna-parti épület – az akkori BM-csónakház – a Széchenyi István Egyetemhez kerüljön. Ebben nagy szerepet játszott dr. Szekeres Tamás akkori rektor és az egyetem vezetése is.

„Nagyon jó szívvel és szándékkal vettem részt abban a folyamatban. Látszott, hogy az egyetem – amely forrásokat vonhatott be a fejlesztésbe – jó gazdája lesz a jobb sorsra érdemes épületnek, amit a rendőrség az akkori gazdasági-pénzügyi helyzetben nem tudott megtenni – idézte fel dr. Sipos Gyula a több mint egy évtizede történteket. – Még hallgatóként megélhettem, milyen nagyszerű, ha egy egyetem rendelkezik ilyen típusú ingatlannal. Örülök, hogy segíthettem Győrben.”

„Köszönjük a munka és az egyetem közössége iránt mutatott elkötelezettségét és alázatát, és gratulálunk az eredményes szakmai életút és vezetői tevékenység elismeréséhez. Kívánjuk, hogy tábornok úr nagyon jó egészségben, erőben, továbbra is kikezdhetetlen tisztességgel, jó alkotókedvvel még hosszú ideig lehessen hasznos tagja társadalmunknak” – nyilatkozta a Széchenyi István Egyetem nevében dr. Filep Bálint, az intézmény elnöke.