Bokrétaünnep a ZalaZONE-on: újabb mérföldkőhöz érkeztek a Széchenyi István Egyetem fejlesztései
A Széchenyi István Egyetem ZalaZONE Parkban, Európa egyik legkorszerűbb járműipari tesztpályája mellett megvalósuló fejlesztéseinek újabb állomásaként megtartották a tudományos és innovációs park előadó-épületének bokrétaünnepségét. A beruházásra a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban elnyert 543,3 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból kerül sor, s ennek révén tovább javul az intézmény képzések terén elfoglalt pozíciója.
Győr, 2023. május 5. – Hancz Gábor, SZEhírek
A győri Széchenyi István Egyetem célja, hogy nemzetközi színvonalú oktatási-kutatási környezet megteremtésével járuljon hozzá a térség versenyképességének erősítéséhez. Ezt szolgálja az intézményt fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány tulajdonában lévő ZalaZONE Park is, ahol zajlik a tudományos és innovációs park fejlesztése. Ennek része a tavaly átadott inkubációs és szállásépület, valamint a készülő előadó-épület. Az utóbbi, mintegy 500 négyzetméter hasznos alapterületű, háromszintes létesítmény bokrétaünnepségére május 4-én került sor, miután a kivitelezők elérték az épület legmagasabb pontját.
Prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem tudományos elnökhelyettese, rektora, Balaicz Zoltán zalaegerszegi polgármester, dr. Háry András, a ZalaZONE Ipari Park Zrt. vezérigazgatója, prof. dr. Palkovics László, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, Vigh László országgyűlési képviselő, dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke, Kolossváry Tamás, a Széchenyi István Egyetem Zalaegerszegi Innovációs és Képzési Központjának vezetője, valamint dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese a bokrétával. (Fotó: Májer Csaba József)
Az eseményen prof. dr. Friedler Ferenc professzor, az egyetem tudományos elnökhelyettese, rektora kifejtette: az intézmény az elmúlt időszakban olyan vezetési modellt teremtett meg, amely lehetővé teszi, hogy versenyképes legyen mind a hazai, mind a nemzetközi felsőoktatási térben. „A ZalaZONE-on létrehozott és folyamatosan fejlesztett tudományos és innovációs parkunk emblematikus helyszín céljaink megvalósítására. Itt egy helyen, komplexen található meg mindannak a leképezése, amit új vezetési struktúra tükröz. Az inkubációs épület a szállásépülettel kiegészülve kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységeinket erősíti, valamint hozzájárul ahhoz, hogy hazai és nemzetközi cégekkel alakítsunk ki szoros partnerséget, dolgozzunk együtt valós ipari projekteken. Ezen létesítmények a tehetséggondozást segítve az egyik alapját jelentik annak is, hogy hallgatói csapataink megőrizzék pozíciójukat a világ elitjében. A készülő előadó-épület pedig újabb lehetőségeket teremt képzéseink fejlesztéséhez azáltal, hogy a mikrotanúsítványoktól az alap- és mesterszakokig kihasználhatjuk a világ egyik legkorszerűbb járműipari tesztpályájának fizikai közelségét” – húzta alá prof. dr. Friedler Ferenc.
A bokréta a Széchenyi István Egyetem készülő előadó-épülete legmagasabb pontján, mintegy tíz méter magasan. (Fotó: Májer Csaba József)
Prof. dr. Palkovics László, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke azt hangoztatta: a Széchenyi-egyetem ma már nemcsak Győrt jelenti, hanem Nyugat-Magyarországot is, hiszen Mosonmagyaróváron és Zalaegerszegen is jelentős oktatási és kutatás-fejlesztési tevékenységet végez. Hozzátette: a magyar kormány azért adta a ZalaZONE Parkot az alapítvány tulajdonába, hogy az egyetem céljait szolgálja, és erősítse az intézmény és a vállalatok közötti együttműködéseket.
Vigh László zalaegerszegi országgyűlési képviselő beszédében azt hangoztatta: a járműipar rendkívül dinamikusan fejlődik, s ennek egyre fontosabb magyarországi helyszíne a ZalaZONE. Megjegyezte: itt minden adott a magas színvonalú kutatás-fejlesztéshez.
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere kiemelte: a ZalaZONE Parkban együtt van a termelés, valamint az a kutatás-fejlesztési, innovációs és oktatási háttér, ami a fejlődéshez szükséges. „A Széchenyi-egyetem megmutatta, hogyan lehet egy gazdasági ökoszisztémához, egy kutatás-fejlesztési és innovációs programhoz úgy csatlakozni, hogy az ne csak az itt működő cégeket szolgálja, hanem előnyt jelentsen egy városnak, egy teljes közösségnek is” – szögezte le. A polgármester kiemelte, hogy hosszú évek óta kitűnő kapcsolatot ápolnak a Széchenyi István Egyetem vezetésével.
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere (Fotó: Májer Csaba József)