Az igazi barátság értékes ajándék – videóban üzennek a Széchenyi István Egyetem nemzetközi hallgatói

baratsag_video (5).pngA Széchenyi István Egyetem nemzetközi hallgatói közösségének tagjai nemcsak a minőségi képzésekért, hanem az itt kötött barátságokért is hálásak – derül ki abból a videóból, amit a barátság világnapja alkalmából készített az intézmény az ENSZ ötödik fenntartható fejlődési céljához, a nemek közötti egyenlőséghez kapcsolódva.

Győr, 2023. július 28. – Hancz Gábor, SZEhírek

A Széchenyi István Egyetem a világranglistákon szereplő, térségére nagy hatást gyakorló felsőoktatási intézményként elkötelezett a fenntarthatóság iránt, és igyekszik elősegíteni, hogy teljesüljenek az ENSZ fenntartható fejlődési céljai. Közülük az ötödik a nemek közötti egyenlőség megteremtéséről szól. Ezt támogatva az egyetem idén, ENSZ világnapokhoz kapcsolódóan minden hónapban bemutatkozási lehetőséget teremt Budapesti Innovációs és Képzési Központjában a Nők a családban, társadalomban, tudományban című panelbeszélgetéseken, illetve három alkalommal videóüzenetben olyan nők – köztük az intézmény alumnijai – számára, akik személyes példájukkal és elkötelezettségükkel inspirációként szolgálnak mások számára.

E sorozat részeként az egyetem júliusban a barátság világnapjához kapcsolódóan készített videóüzenetet, kiemelve hogy a népek, országok, kultúrák és egyének közötti barátság ösztönözheti a béketörekvéseket, és hidakat építhet a közösségek között. A felvételen hét egykori és jelenlegi nemzetközi hallgató beszél arról, milyen szoros emberi kapcsolatokat köszönhetnek a győri alma materben eltöltött időnek.

baratsag_video (1).png

A videóban a Széchenyi István Egyetem hét jelenlegi és volt hallgatója szólal meg.

A szír Sally Butros a most zárult félévben végzett járműmérnök mesterszakon. „Itteni tanulmányaim során sok barátot szereztem Magyarországról, Libanonból, Ukrajnából, Jordániából, Indiából és még számos más országból” – mondja a videóban, hozzátéve, hogy így más kultúrákat tud megismerni, és ez nyitottabb gondolkodásra ösztönzi.

A ghanai Esther Amofa-Adade doktoranduszhallgató arról beszél, mennyire hálás az azerbajdzsáni Roxanának barátságáért, aminek köszönhetőn számos sikert értek el együtt tanulmányaik során.

„Az igazi barátság értékes ajándék, amit soha nem szabad természetesnek venni. Kezdd magaddal, törekedj arra, hogy olyan megbízható legyél, akit szeretnél az életedben tudni” – ezt már a tunéziai építőmérnök doktoranduszhallgató, Amira Hammami emelte ki három barátjára gondolva, akik különlegessé teszik számára Széchenyi István egyetemi „utazását”.

A nemzetközi kapcsolatok szakon diplomát szerzett japán Suzune Kawamoto legjobb barátainak egyike a vietnámi Nhung, és rendkívül hálás, hogy találkozott vele az egyetemen. „Az én üzenetem az, hogy próbáljatok meg sok nemzetközi barátot szerezni és nyelveket is tanulni, hogy még több barátotok legyen” – hangsúlyozta.

A szíriai Dema Ahmad és a jordániai Marianne Goussous – az előbbi doktoranduszhallgató, az utóbbi júniusban fejezte be a PhD-képzést – együtt beszélnek arról a videóban, miként motiválják és segítik egymást. „Mindig emlékeznünk kell arra, hogy a barátság kis tettei mélyreható hatással lehetnek valakinek az életében. Egy mosoly, egy kedves szó vagy egy segítő kéz hatalmas változást hozhat a világunkban” – mondja Marianne.

Arra, hogy az egyetemen született kapcsolatok mennyire tartósak lehetnek, jó példa az intézmény mosonmagyaróvári Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszer-tudományi Multidiszciplináris Doktori Iskolájának indiai PhD-hallgatója, Mutum Lamnganbi, aki a kezdetektől szoros barátságot alakított ki két társával, Emirjonával és Ezával. „Mostanra ugyan különböző országokba kerültünk, de még továbbra is jóban vagyunk, mindent megosztunk egymással. Hiszem, hogy ez örökké tartó kapcsolat lesz.”

A videó az alábbi linken tekinthető meg: https://youtu.be/cs54c72klps

baratsag_video (2).pngbaratsag_video (3).pngbaratsag_video (4).png

Pillanatfelvételek a videóból.