A techóriás Huawei a Széchenyi István Egyetem szoros partnere
Megerősítette évek óta folyamatos együttműködését a távközlési szakemberek képzésében élen járó Széchenyi István Egyetem és a telekommunikációs világ óriása, a Huawei. A kínai vállalat ingyenesen elérhetővé teszi angol nyelvű képzési programjait a hallgatók számára, amely növeli a győri intézmény globális versenyképességét, vonzerejét, és javítja a felsőoktatási rangsorokban betöltött pozícióját.
2020. október 29. - Hancz Gábor, SZEhírek
A mára a világ vezető infokommunikációs megoldásszállítójának számító Huawei 20 éve van jelen Európában és 15 éve Magyarországon. A vállalat 2005 óta 1,5 milliárd dollárt fektetett be hazánkban, ezzel a második legnagyobb kínai befektető. A magyar lakosság 80 százaléka használja a cég távközlési eszközeit kommunikációja során.
A Huawei Technologies Hungary és a hazai távközlési szakemberek képzésében kiemelkedő szerepet betöltő Széchenyi István Egyetem évek óta szoros, folyamatos kapcsolatot ápol egymással, amelynek alapját a 2015-ben és 2016-ban kötött együttműködési megállapodások jelentik. Ennek értelmében a Huawei labor- és eszközfejlesztéssel támogatta az egyetemet, s az együttműködés emellett hallgatók, oktatók bevonására és közös kutatás-fejlesztési programokra is kiterjed.
A két fél a vállalat mostani jubileuma alkalmából tartott budapesti rendezvényen újabb megállapodás aláírásával tette még szorosabbá partnerségét. Dr. Wersényi György, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar dékánja elmondta, hogy a dokumentum értelmében a Huawei ingyenesen elérhetővé teszi angol nyelvű képzési programjait az egyetem hallgatói számára, akik a vállalat által biztosított infrastruktúrát használva speciális, világszínvonalú tudást szerezhetnek. „Ennek értéke nyilvánvaló, hiszen egyetemünk így növelheti vonzerejét az angol nyelvű képzések területén, jól teljesítő végzőseink számára pedig lehetőség nyílik elhelyezkedni nemcsak a Huawei Magyarországnál, hanem globálisan, beleértve a kínai vállalat hatalmas beszállítói, együttműködői és végfelhasználói partnereit is” – fejtette ki a dékán.
Felvétel a Huawei jubileumi rendezvényéről, amelyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a Széchenyi István Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi tagja is részt vett.
Dr. Lukács Eszter oktatási rektorhelyettes azt emelte ki, hogy a programozó informatikus, a mérnökinformatikus és a gazdaságinformatikus mesterszakok angol nyelven is tanulhatók a Széchenyi István Egyetemen, így a Huawei által biztosított oktatás magyar és nemzetközi hallgatói közösségük számára egyaránt elérhető lesz. „A Huawei így hozzájárul az egyetem versenyképességének további javulásához, a minőségi oktatás erősítéséhez. Az e területen végzett hallgatóink eddig is azonnal el tudtak helyezkedni, ezzel a kiegészítő képzéssel pedig a legkorszerűbb gyakorlati ismeretekre tesznek szert” – szögezte le dr. Lukács Eszter.
A győri egyetem már a világ két legnagyobb egyetemminősítő szervezete, a QS és a Times Higher Education listáján is szerepel. „A Széchenyi István Egyetem modellváltásának egyik kiemelt célja a jövőképesség növelése, olyan hallgatók képzése, akik nemzetközi viszonylatban szereznek versenyképes tudást. A Huawei számunkra globális vállalati partner, s mint ilyen, azért is fontos, mert tovább javítja a felsőoktatási rangsorokon betöltött pozíciónkat, növeli intézményünk globális láthatóságát. Emellett a jó hallgatók megnyerését rendkívüli módon segíti, ha az egyetem együttműködik nagynevű, világszerte ismert vállalatokkal, aminek hatása ráadásul megmutatkozhat ipari megrendelésekben, valamint – mint a mostani esetben is – a hagyományos akadémiai tananyagot kiegészítő oktatási programokban egyaránt” – hangsúlyozta a rektorhelyettes.
Dr. Wersényi György, dr. Lukács Eszter, Colin Cai, a Huawei Technologies Hungary ügyvezető igazgatója és Francis Shen, a cég üzletágvezetője az együttműködési megállapodás aláírása után.