A Széchenyi István Egyetem több munkatársa vehetett át magas kitüntetést a nemzeti ünnep alkalmából

marc15_dijazottak (1).JPGA Széchenyi István Egyetem négy oktatója, munkatársa állami kitüntetést, az intézmény művésztanára művészeti díjat vehetett át a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából.

Győr, 2023. március 15. – Winkler Csaba, SZEhírek

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje, polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Galli Csaba címzetes igazgató, a Felnőttképzési Központ egykori vezetője. Kiemelkedő oktatási, szakmai-közéleti tevékenységét, eredményes közösségépítő és érdekvédelmi munkáját ismeri el a kitüntetés – hangzott el az átadó ünnepségen.

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje, polgári tagozat kitüntetést ítéltek oda dr. Szauter Ferenc egyetemi docensnek, a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja vezetőjének az alternatív hajtású és az önvezető járművek fejlesztésében meghatározó szerepet betöltő kutatóközpont szakmai vezetőjeként végzett kiemelkedően eredményes munkája elismeréseként.

marc15_dijazottak (1).JPG

Dr. Szauter Ferenc és dr. Galli Csaba (fotó: Májer Csaba József)

Dr. Szily István nyugalmazott egyetemi adjunktus, az Universitas-Győr Alapítvány kuratóriumának egykori titkára az intézmény szellemiségét hatékonyan fejlesztő munkájáért, a közlekedési – különösen a közlekedéstörténeti – tananyag, a mérnökszakmai programok oktatásának folyamatos dinamizálásáért Magyar Arany Érdemkereszt, polgári tagozat kitüntetést vehetett át.

marc15_dijazottak (3).jpg

Dr. Szily István

A másfél évtizede nemzetközi minták alkalmazásával alapított öregdiák-folyóirat, a Széchenyi Alumni Magazin főszerkesztője, Baudentisztl Ferenc Magyar Ezüst Érdemkereszt, polgári tagozat kitüntetésben részesült. „Az öregdiák magazin a Széchenyi István Egyetem reprezentatív tükre. Az intézmény mai és egykori hallgatói, munkatársai, partnerei folyamatosan tájékozódhatnak az intézmény életéről, törekvéseiről, egykori és mai jeles oktatóiról és hallgatóiról. A szerkesztési elvek, a csapatmunka kiterjedt és eredményes szervezésével és következetes alkalmazásával, a pergő ritmusú és olvasmányos tartalommal, a lap folyamatosan megújuló arculatával lett egyedi érték a hazai és a nagytérségi felsőoktatásban” – olvasható a méltatásban.

marc15_dijazottak (4).JPG

Baudentisztl Ferenc

Kiemelkedő iparművészeti tevékenysége, magas szintű oktatói munkája elismeréseként Ferenczy Noémi-díjat vehetett át Czakó Zsolt művésztanár, a Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának oktatója. „Czakó Zsolt már három évtizede jól ismert, meghatározó szereplője a magyarországi tervezőgrafikai közösségnek. Nemzetközileg is ismert tervezőművész, számos hazai és külföldi szakmai könyv jegyzi és publikálja munkáit. Beszámolt róluk többek között az amerikai PRINT, az angol Creative Review, a holland Items, a francia Étapes, a cseh Typo magazine. Teal Triggs, a tervezőgrafika Londonban élő elméleti szaktekintélye a Thames & Hudson kiadónál megjelent The Typographic Experiment című alapművében egy fejezetet szentel Czakó munkásságának. Ebben a művészi megjelenés egyediségét, az üzenet megfogalmazásának tisztaságát és experimentális szemléletmódját hangsúlyozza.” – olvasható a méltatásban.

marc15_dijazottak (2).jpg

Czakó Zsolt