A Széchenyi István Egyetem két hallgatója is a magyar csapatot erősítette a párizsi olimpián

A vasárnap zárult párizsi olimpián a Széchenyi István Egyetem két hallgatója is versenyzett, közülük a turizmus-vendéglátás szakos Takács Kincső a női kenu egyes 200 méteres távjának döntőjében 8. helyen végzett. A győri kenus előfutamában célfotóval maradt le az azonnali továbbjutásról, a középdöntőben azonban megszerezte a negyedik helyet, így szerepelhetett a szám döntőjében.

Takács Kincső a kenu egyes 200 méteres távjának döntőjében 8. helyen végzett. (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A Széchenyi-egyetem másik olimpikon hallgatója, a sport- és rekreációszervezés szakos Sebestyén Dalma 200 méter vegyesúszásban indult, amelynek előfutamában a 8. helyen végzett, így nem jutott tovább a középdöntőbe.

sze_olimpia (1).webp

Sebestyén Dalma 200 méter vegyesúszásban 8. helyen zárta előfutamát. (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A Széchenyi István Egyetemmel szoros kapcsolatot ápoló Uni-Győr Úszó Sport Egyesület másik indulója, Szabó Szebasztián 50 méter gyorson a 24. helyen zárt.