A Széchenyi István Egyetem csapata nyerte a Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Jégkorongbajnokságot

jegkorong_MEFOB (1).jpgA Széchenyi István Egyetem két csapattal vett részt az idei a Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) jégkorongtornáján. A győri hallgatók a tavalyi ezüstérem után idén győztek a döntőben, és felállhattak a dobogó legfelső fokára.

Győr, 2024. március 27. - SZEhírek

Tizenhárom csapat részvételével rendezték meg a 3x3 jégkorong MEFOB-ot az Óbudai Jégcsarnokban március 23-án. A Széchenyi-egyetem első csapata az Óbudai Egyetem, majd a Semmelweis Egyetem legyőzésével jutott az elődöntőbe, míg a kettes számú együttes – bár bravúrosan játszott – nem jutott tovább a csoportból.

Az elődöntőben a győriek a Budapesti Gazdasági Egyetemmel (BGE) találkoztak, és nagy kedvvel játszva arattak sima győzelmet. Ugyanezzel a lendülettel szerepeltek a fináléban, ahol több mint tízgólos különbségű sikert értek el a Testnevelési Egyetem gárdája ellen, revánsot véve a győri kettes csapat vereségéért is. Az eredményhirdetésen Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong-szövetség szakmai alelnöke adta át a játékosoknak az aranyérmet.

jegkorong_MEFOB (1).jpg

A Széchenyi István Egyetem MEFOB-győztes jégkorongcsapata. (Fotó: Magyar Jégkorong-szövetség)

A Széchenyi-egyetem együttese az UNI GYŐR ETO HC játékoskeretére épült, kiegészülve alacsonyabb osztályokban játszó egyetemistákkal. A győri jégkorong erejét mutatja, hogy a többi csapatban is feltűntek ismerős arcok: a Semmelweis Egyetem együttesében a Győrben nevelkedett Horváth László, a BGE-nél Jábor Bendegúz, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnél pedig Kiss Ádám – ők egyébként a magyar másodosztályban (az Andersen Ligában) és az EUHL bajnokságban szereplő győri csapatot erősítik.

A Széchenyi István Egyetem egyes számú csapatának tagjai: Fekete Botond, Vojnits Balázs, Odnoga Mátyás, Takács Balázs, Majoross Barnabás, Makovics Bence, Madácsi Benedek.

A kettes számú csapat összeállítása: Geosits Levente, Wührl Géza, Szűcs János Máté, Róth Nándor, Farkas István Tamás, Csata Sebestyén, Csölle Dániel.