A Széchenyi-egyetem két hallgatóját is díjazták a „K&H a fenntartható agráriumért” pályázaton

K_and_H_dijatado (1).jpg

Kiemelkedően szerepeltek a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának hallgatói a „K&H a fenntartható agráriumért” ösztöndíjpályázaton: az alapképzés kategóriában Pintér Georgina első, még a doktoranduszok között Bana Bernadett harmadik helyezést ért el. Az egyéni elismerések mellett egy különdíjat is elnyert az egyetem, amit az egy intézményből érkezett legtöbb díjazott pályázatért ítéltek oda.

Győr, 2025. február 20. - SZEhírek

A K&H Bank Zrt. évről évre meghirdeti a „K&H a fenntartható agráriumért” ösztöndíjpályázatot, elismerve azokat az innovatív ötleteket és kutatásokat, amelyek hozzájárulnak a mezőgazdaság fenntartható fejlődéséhez és a környezeti terhelés csökkentéséhez. A jelentkezéseket ezúttal is három kategóriában – PhD, alap- és mesterképzés – várták 14 tématerületen az ország 17 felsőoktatási intézményéből. A tudományos kiválóság alapján kiválasztott zsűri két fordulóban, szakmai szempontok szerint értékelte a pályamunkákat.

Az alapképzés kategóriában Pintér Georgina, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának hallgatója bizonyult a legjobbnak. Sikere azért különösen figyelemre méltó, mert elsőévesként nyújtotta be „A mezőgazdasági alapanyagok fermentálhatóságának összehasonlítása” című pályázatát, amelynek tartalmával mégis meggyőzte a bírálókat. A biotechnológiai megoldásokat felvonultató témában konzulense dr. Ásványi Balázs egyetemi docens és Hatvan Zoltán PhD-hallgató volt. A PhD kategóriában Bana Bernadett „Új típusú fermentált takarmányok felhasználhatóságának vizsgálata kérődző állatoknál” című kutatásával (témavezető: dr. Zsédely Eszter egyetemi docens) harmadik díjat nyert el. (A fermentálás biológiai úton történő erjesztést jelent.) A két hallgató által elért eredmények nemcsak tudományos szempontból számítanak jelentősnek, hanem gyakorlati alkalmazhatóságuk is kiemelkedő.

„Ez a siker egyszerre jelzi hallgatóink elhivatottságát, valamint a karon belüli kutatási együttműködéseket és az iparral való szoros kapcsolódást. Az oktatók és a pályázatot benyújtó fiatalok közös gondolkodása és munkája, valamint az intézmény infrastruktúrája egyaránt hozzájárult a magas színvonalú pályamunkák elkészítéséhez – fogalmazott dr. Ásványi Balázs. – A díjak megerősítik elkötelezettségünket a fenntarthatóság iránt, valamint motivációt adnak a jövőbeni kutatásokhoz és fejlesztésekhez.”

K_and_H_dijatado (1).jpg

Pintér Georgina, dr. Ásványi Balázs és Bana Bernadett a díjátadást követően.