A közös sikerekért dolgozik a Széchenyi István Egyetem új rektora
Július 1-jével hivatalba lépett dr. Baranyi Péter, a Széchenyi István Egyetem új rektora, akinek dr. Knáb Erzsébet, a fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke és dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke gratulált megbízatásához. A professzor munkájával hozzá kíván járulni az intézmény további lendületes fejlődéséhez.
Győr, 2021. július 20. – Hancz Gábor, SZEhírek
„A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriuma nevében gratulálok dr. Baranyi Péter professzor úrnak rektori kinevezéséhez, egyúttal munkájához sok sikert kívánok. Személyében nemzetközi hírű rektora van az egyetemnek, aki jelentősen hozzájárulhat az intézmény további fejlődéséhez, partnerkapcsolatainak, nemzetköziesítésének és szolgáltatóképességének további erősödéséhez. Közös cél, hogy azok a fiatalok, akik a Széchenyi István Egyetemet választják, versenyképes tudást szerezzenek” – nyilatkozta dr. Knáb Erzsébet, a fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke. Hozzáfűzte: a nemzetközi mércével mérve is elismert minőségű felsőoktatás megteremtése és folyamatos fejlesztése nemzetstratégiai feladat.
Dr. Knáb Erzsébet
„Az egyetem ennek szellemében fogadta el tavaly 2030-ig szóló stratégiáját, mutatva, hogy hosszú távon, világos jövőképet és célokat megfogalmazva gondolkozik. Ennek alapja továbbra is az, hogy hallgatóink, munkatársaink szeressenek itt tanulni, dolgozni, kikapcsolódni. Legyenek büszkék eredményeinkre, amire a tágabb közösség, a városban, a régióban élők is elismeréssel tekinthetnek, s oktatási, kutatási tevékenységünkkel még jobban segíthessük partnereinket, valamint a térséget” – fogalmazott dr. Knáb Erzsébet. Kiemelte: „Az új rektor személye garanciát jelent az egyetem és a gazdaság még intenzívebb, magasabb dimenziójú együttműködésére, a tudományos teljesítmény és az ipar még szorosabb összekapcsolódására. Ez intézményünk jövőképességének legfontosabb záloga. Ebben a folyamatban új lehetőségeket biztosít a modellváltás, a fenntartó alapítvány és az egyetem közötti dinamikus, nyitott partnerség.”
Dr. Baranyi Péter
Dr. Baranyi Péter elmondta: kinevezésével olyan erős vezetői csapat tagja lett, amely együttműködve, jó hangulatban dolgozik közösen a sikerekért. „Az elmúlt időszak nagy eredménye, hogy a Széchenyi-egyetem már mindkét nagy globális felsőoktatási minősítő szervezet, a QS és a Times Higher Education világranglistáján szerepel, ami visszatükrözi, hogy milyen sokat fejlődött oktatási, tudományos és infrastrukturális szempontból egyaránt. A nemzetközi színtéren versenyzünk, és éppen az ebből adódó látásmódot, jövőtervezési képességet tudjuk nyújtani a térség és partnereink számára. Ezt segíti a vezetőség, a munkatársak és a hallgatók által megalkotott ambiciózus stratégia, ami újabb lendületet ad a következő évekre” – fejtette ki a rektor.
Dr. Baranyi Péter megerősítette a rektori pályázatában megfogalmazottakat: a nemzetközi színvonalat képviselő, rangos egyetem egyik jellemzője az, hogy hagyományos értelemben vett universitas legyen. „Ennek lényege, hogy egyformán fontos minden tudományterület, művészeti ág, amelyek kölcsönösen gazdagítják egymást és ezáltal erősítik az intézményt. Ehhez valamennyi munkatársunkra, hallgatónkra, partnerünkre, támogatónkra szükségünk van, aki velünk szeretne jönni ezen az úton” – hangsúlyozta.
Dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke azt emelte ki: dr. Baranyi Péter rektorként meghatározó alakítója lesz az intézmény további dinamikus fejlődésének.
„Az egyetem minden területen nagyot lépett előre az elmúlt időszakban. Jelentősen nőtt a magyar és az angol nyelvű képzések, a hazai és a nemzetközi hallgatók, valamint partnerkapcsolataink száma. Kiteljesedett a gyakorlatorientált oktatás, a nagyléptékű fejlesztéseknek köszönhetően megteremtett infrastruktúra világszínvonalú. Az idei, tizenkilenc százalékos növekedést mutató jelentkezési adatok azt igazolják vissza, hogy intézményünk vonzó lehetőséget jelent a fiatalok számára. Az új rektori ciklusban a további fejlődést a modellváltás is segíti. Stabilitást, biztos pénzügyi hátteret, hosszú távú tervezhetőséget jelent az intézmény számára. Nagyobb önállósággal határozhatjuk meg saját működésünk kereteit, a teljesítményt ösztönző és elismerő rendszerünket” – emelte ki dr. Filep Bálint.
Dr. Filep Bálint