Ezüstérmet nyert a Széchenyi-egyetem hallgatója a junior cselgáncs-világbajnokságon

sipocz_ezust (1).jpgSipőcz Richárd, a Széchenyi István Egyetem hallgatója, a Széchenyi Egyetem SE sportolója ezüstérmet szerzett az olaszországi Olbiában megrendezett junior cselgáncs-világbajnokságon a nehézsúlyúak között, a +100 kilogrammos súlycsoportban.

Győr, 2021. október 12. – Hancz Gábor, SZEhírek

A többszörös junior Európa-bajnok győri versenyző ragyogó napot fogott ki.  Az első fordulóban az egyesült államokbeli Christian Konoval ellen egy kontrával hamar előnybe került, majd a harmadik perc elején egy szép dobással le is zárta a párharcot. A legjobb négy közé jutásért a grúzok ifjúsági világbajnoka, Irakli Demetrasvili következett, akit a luxembourgi korosztályos Európa-bajnokságon ipponnal győzött le. Ezúttal egy vazari különbség döntött a Sipőcz Richárd javára.

sipocz_ezust (1).jpg

Az egyesült államokbeli Christian Konovalnak (jobbra) nem volt esélye a Széchenyi István Egyetem hallgatója ellen. (Forrás: ijf.org)

A döntőért a németek junior Európa-bajnoki bronzérmesén, Losseni Konén ellen kellett túljutnia Gyimes Nikolett tanítványának, s a hat és fél percnyi hosszabbításos küzdelem az ő diadalát hozta. A fináléban az a grúz Szaba Inaneisvili várt rá, akit legutóbb szeptemberben, a luxemburgi Európa-bajnokság döntőjében múlt felül. Ezúttal szoros csatában nem sikerült győznie, de a megszerzett ezüstérem így is nagyszerű teljesítmény.

sipocz_ezust (2).jpg

Az érmesek, a felvétel bal szélén Sipőcz Richárddal. (Forrás: ijf.org)